Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in en azında bir dönem daha devam etmesini isterdim.

Ama olmadı!

Giitti…

Hoşgörü, güler yüzlülüğü ve çalışkanlılığıyla Konyaaltı halkı tarafından yapmış olduğu hizmetleri unutulmaz .

Peki neden gönderildi?

Ne suçu vardı?

Günahı neydi?

Bana kalırsa: Siyasi manevra yapmadan, geri vitese takmadan, Kurultay seçiminde, Kılıçtaroğlu’nu fakatsız, amasız, seksiz ve şüphesiz sonuna kadar desteklemesi ve eğilmeden dik duruşu, Kılıçtaroğlu’nun kurbanı oldu.

İkinci bir husus belki de en önemlisi, fikir ve düşünceleri birbirine hiç bezemeyen bazı yol arkadaşları tarafından ihanete uğramış olması. Çarşı, pazar, mahalle gezerek koro halinde aleyhine sözlü propaganda yapmaları hem partiyi hem de Başkan Semi Esen’i ipratmış olmasının da püyük payları olduğunu düşünüyorum…

Siyaset böyledir. Bugün gider bakarsın yarın çok daha ulvi bir görevle yine gelir. Siyaset böyledir… “Siyasette ,bugün dost olan yarın düşman olur, Düşman olan da  dost olu verir”.

Gelelim Konyaaltı Belediye Başkanı Adayı Cem Kotan meselesine…

Trafik kazası dosyasını basın yoluyla kirli emellerine alet ettiler de ne oldu? sahtete olduğu meydana çıktı. Utanmadılar.

“Peçeli reisimi kamuoyuna “Kobani” diye yutturmaya çalıştılar oda “Gezi” de vermiş olduğu mücadele çıktı. Ama sıkılmadılar.

Sosyal medya aracılığıyla ağıza alınmayacak hakaretler, CHP Genel merkez yetkililerine söylenmemesi gereken sözler, Cem Kotan’a iftira, aşağılama kampanyasıyla disiplin suçu işlediklerini bilmezler mi?

Bu kadar velvele yapmalarına neden olan kim veya kimler oldu?

Birinin gazınamı geldiler?

Veya birilerin değirmenine su mu taşıdılar, bilmem ama bu kadar da “olmaz” dedirtiler.

Merak ettiğim için soruyorum: Cem Kotan’ın yerine bir başka adaya bu görev Ankara’da kendilerine verilmiş olsaydı, acaba istemem mi diyeceklerdi...?

Genel Merkezi kamuoyu önünde protesto etmek, basın yoluyla, parti tavan ve tabanını rahatsız etme yerine toplanıp CHP Genel merkezine gidip usul ve kaidelere göre düşüncelerini anlatmış olmaları daha şık olmaz mıydı?

Ama protestolar, basın açıklamaları, anasız babasız, aslı astarı olmayan belden aşağıyalanlar, iftiralar hiç mi hiç yakışmadı.

Aslında, Konyaaltı belediye başkanlığına kendilerini laik görenlere ve CHP’lilere yakışan bir eylem değildi?

Parti içi çekişmeleri sokağa dökmek ve sosyal medya üzerinde amansız bir şekilde tartışılır bir hale getirilmesine en çok sevinen karşı partiler oldu. İlçe başkanlığı önünde yapılan protestolara getirilen bir avuç insanın bazıları AKP’li oldukları parti sevenlerin dikkatinde kaçmadı...

Cem Kotan’a bu muammele; İflas etmiş siyasetin ürünüdür.

Ha… Birde, inanç, ırkı gibi Orta Çağ analıyışı doğrultusunda bazı söylentiler olmuş olsa’da, 100 yıllık cumhuriyet’in ve Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları, 21 Yüzyılda etnisite, din ve mezsep gibi Orta Çağ ziniyeti taşıyan gerici söylemler eskisi gibi artık cidiye alınmadı ama bazıları halen gericilik ve ayrımcılıktan medet umuyor olmalar ayıptan öteye “Cehalettir”.

Cem Kotan gençlik kolları başkanlığını yapmış, İl yönetim görevinde bulunmuş, Meclis üyeliği yapmış, sokağın tozunu yutmuş, terini dökmüş, devrimciliği uğruna hapis yatmış koca yürekli bir devrimcidir.


 

Alın teriyle ailesini geçindiren bir çocuk babası, aslen” Dadaşlar” diyarı Erzurumlu kendi halinde bir ailenin evladıdır.


 

Bilgi, tecrübe ve becerisi yanı sıra iradeli genç ve çalışkan, hoş gürü ve insana olan sevgi ve saygısıyla örnek bir Belediyeye Başkanı olacağına şüpheniz olmasın.

Artık anlamsız, gereksiz ve lüzumsuz dedikodu maiyetindeki basit söylemlere son verilmesi gerekmektedir. Daha fazlası midde bulandırır.

Çok geç olmadan: Kırgınlığı, dargınlığı bir tarafa bırakarak “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün güzel şeyler söylemek lazım” diyen büyük düşünür Mevlana’nın sözüne uyalım.

Cem Kotan’la tüm Antalaya tek yürek olmalı ki, Kontyaaltı ve büyükşehir Belediyesi ancak sizin oylarınızla tekrar kazanılır.

 Yeniden bir zafere sizin imzanın lazım.