Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2. dönem için alınan yeni kararı duyurdu. Buna göre, Türkiye genelindeki 81 ilde ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki tüm dersler iptal edildi.

Milli Eğitim Bakanı’ndan Açıklama

Bakan Tekin, okullarda düzenlenen toplantılara katılarak öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi. Tekin, eğitimde iletişimin önemine vurgu yaparak, “Hayata geçirdiğimiz her projeyi, attığımız her adımın daha iyi anlaşılır ve uygulanabilir olması için bütün paydaşlarımızla paylaşmamız gerekmektedir” dedi.

İOKBS Bursluluk sınavı yaklaşıyor: Sınav tarihi ve yerleri açıklandı mı? İOKBS Bursluluk sınavı yaklaşıyor: Sınav tarihi ve yerleri açıklandı mı?

Etkinlikler Haftası İlan Edildi

Bakan Tekin, 2. dönemin son haftasını etkinlikler haftası ilan ettiklerini belirtti. Bu kapsamda, birinci dönemin sonunda çeşitli etkinlikler organize edildi. Haziran ayında, ikinci dönemin son haftasında da aynı etkinliklerin organize edilerek bu haftanın daha dolu dolu geçirilmesi planlanıyor.

Tüm Dersler İptal

Bakan Tekin’in açıklamasına göre, okulların son haftasındaki tüm dersler iptal edildi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamı için geçerli olan bu kararla, son hafta ders işlenmeyecek. 

Kaynak: Haber Merkezi