Uzun yıllar Habertürk ekranlarında program sunan Kübra Par, haziran ayında kanalla yollarını ayırmıştı. Yeni dönemde TV100 ile anlaşan Kübra Par yine gündemde.

Kübra Par Kimdir?

Kübra Par, 20 Nisan 1984 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Tam adı Kübra Parmaksızoğlu Coşkun’dur. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Par, 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. 2003 yılında Cahit Zarifoğlu şiir ödüllerinde “Nisanın Gölgesi” adlı şiiriyle jüri özel ödülünü kazandı.

Antalya Kepez’deki Okullar, İhtiyaçlar İçin Bir Araya Geldi Antalya Kepez’deki Okullar, İhtiyaçlar İçin Bir Araya Geldi

Kübra Par’ın Kariyeri

Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ile evli olan Par, Habertürk’ün Web Haber Müdürlüğü’nü üstlendiği gibi Perşembe günleri Habertürk ekranlarında ‘Açık ve Net’ adlı televizyon programını hazırlayıp sunuyordu. Aynı zamanda her Pazar, Habertürk Gazetesi’nde Haftanın Röportajı bölümünü hazırlıyordu.

Kübra Par’ın Habertürk’ten Ayrılması

2023 yılının Haziran ayında Habertürk’teki görevinden ayrılarak başka bir televizyon kanalı ile anlaşma sağladığını duyuran Par, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “11 yıl boyunca Habertürk’te çalışmak harika bir deneyimdi. Fakat her güzel hikâyenin bir sonu olduğunu bilerek, başka bir kanaldan gelen teklifi kabul ettim. Başta Turgay Ciner ve Kenan Tekdağ olmak üzere tüm Habertürk ailesine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kübra Par’ın Yeni Kanalı

Par, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başka bir kanaldan teklif aldığını söylemişti. Kübra Par, tv100 ile devam etti.

Kaynak: Haber Merkezi