Tekirdağ'da yerel seçimlere doğru geri sayım devam ederken, hangi adayın önde gittiği merak konusu oldu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılan anket sonuçları açıklandı. 

Hangi Aday Önde?

MAK Araştırma Şirketi'nin 23 Şubat-06 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ankete göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en fazla destek alan aday, yüzde 44 ile CHP'den Candan Yüceer oldu.

  • CHP - Candan Yüceer - yüzde 44
  • AK Parti - Cüneyt Yüksel - yüzde 37
  • İYİ Parti - Mehmet İlker Atasever - yüzde 3
  • DEM Parti - Müselma Keskintürk/Sadi Özdemir - yüzde 2
  • Zafer Partisi - Fatih Altıntaş - yüzde 2
  • Yeniden Refah Partisi - Filtekin Şen - yüzde 2
  • Gelecek Partisi - Ahmet Akçay - yüzde 2
  • Saadet Partisi - Feti Pehlivan - yüzde 1
  • Memleket Partisi - Mehmet Tunca - yüzde 1

Diğer Partilerden Adayların Durumu Ne?

Ankete göre, AK Parti adayı Cüneyt Yüksel yüzde 37 ile ikinci sırada yer aldı. İYİ Parti'den Mehmet İlker Atasever yüzde 3, DEM Parti adayları Müselma Keskintürk ve Sadi Özdemir, Zafer Partisi adayı Fatih Altıntaş, Yeniden Refah Partisi adayı Filtekin Şen, Gelecek Partisi adayı Ahmet Akçay ve Saadet Partisi adayı Feti Pehlivan ise yüzde 2'şer destek aldılar. Memleket Partisi adayı Mehmet Tunca ve diğer adaylar ise yüzde 1'er destek aldılar.

Kararsız Seçmenlerin Oranı Ne Kadar?

Ankete katılanların yüzde 5'i ise henüz kararlarını vermemiş veya cevap vermemiş durumda.

Anket Bilgileri

MAK Araştırma Şirketi'nin yaptığı ankete 1.700 kişi katıldı. Anket, 23 Şubat ile 06 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile Telefonda Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile Telefonda Görüştü

Anket Sonuç Değerlendirmesi 

Seçimlere az bir süre kala adayların vaatleri ve seçim stratejileri merakla bekleniyor. Anket sonuçları, Tekirdağ'da seçim heyecanının giderek arttığını gösteriyor. Özellikle CHP adayı Candan Yüceer'in önemli bir destek elde ettiği dikkat çekiyor. Ancak seçim tarihi yaklaştıkça diğer adayların da kampanyalarını hızlandırdığı görülüyor. 

Sonar'ın son anketi! 8 ilde oy durumu ne? İstanbul'da İmamoğlu ile Kurum'un oy farkı ne kadar? Sonar'ın son anketi! 8 ilde oy durumu ne? İstanbul'da İmamoğlu ile Kurum'un oy farkı ne kadar?

Kaynak: Haber Merkezi