İYİ Parti'nin eski Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Bahadır Erdem, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katıldı. Erdem'in CHP'ye üyelik rozetini takan isim ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel oldu. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdem, sosyal medyadan da, 'Nerede kalmıştık?' paylaşımı yaptı. 

'CHP'ye Katılmaktan Mutluluk Duyuyorum'

Erdem, 'CHP'nin bir neferi olduğum için ve bugün Sayın Genel Başkanımızın davetiyle üye olabildiğim için çok mutluyum. Bundan sonra da şimdi olduğu gibi Türkiye’de adalet yerleşsin, yargı bağımsız ve tarafsız olsun, insanlarımızın yüzü gülsün, eşitlik olsun, kadın hakları yükselsin, laiklik ve bilimin ışığında gençlerimiz eğitim alsın diye uğraşacağım. Ve bunu en iyi yapabileceğim, neferi olarak en iyi çalışabileceğim parti, tabii ki Atatürk’ün partisi, CHP.'

'Genel Başkan'ın Normalleşme Adımları'

Erdem'e yöneltilen 'Özgür Özel’in siyasette başlattığı normalleşme adımlarına ne dersiniz' sorusuna ise Erdem, 'Bence çok önemli, çok doğru. Bu adımlarla zaten görüyorsunuz siyaset başka bir yöne evriliyor ve Sayın Genel Başkan çok güzel bir şekilde de kamuoyunu bu şekilde yönlendiriyor, siyasete yön veriyor” şeklinde cevap verdi.

Kulis: Kira vergisi artıyor kiralar fırlıyor Kulis: Kira vergisi artıyor kiralar fırlıyor

Bahadır Erdem

'İYİ Parti'den Ayrılalı Çok Oldu'

Bahadır Erdem, 'Kararınızda İYİ Parti’deki değişim etkili oldu mu?' sorusuna, 'Ben İYİ Parti’den ayrılalı çok oldu' dedi. CHP'de üst düzey bir görev alıp almayacağı yönündeki soruya ise Erdem, 'CHP’nin neferi olduğunuz zaman zaten üstünüzde fazlasıyla görev var. Bununla çok şeyler yapacağız.' şeklinde yanıt verdi.

Eski İYİ Partili Bahadır Erdem CHP’ye katılıyor Eski İYİ Partili Bahadır Erdem CHP’ye katılıyor

Kaynak: ANKA