CHP'li Tanal Sağlık Hizmetlerindeki Aksaklıkları Gündeme Taşıdı CHP'li Tanal Sağlık Hizmetlerindeki Aksaklıkları Gündeme Taşıdı

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde düzenlenen etkinlikte, hastalık yapan mikroorganizmaların eller üzerinde ne kadar süre canlı kalabildiği açıklandı. Bu önemli bilgiye göre, mikroorganizmalar ellerde 2 ila 60 dakika arasında canlı kalabiliyor. 

A W198418 04 Result

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Önemli

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde kurulan stant ve yapılan bilgilendirme etkinliğinde, sağlıklı bir yaşamın temel adımlarından birinin el hijyeni olduğu vurgulandı: El hijyeni, kişisel sağlık ve toplum sağlığı için son derece önemli.

Enfeksiyon Kontrolü

Hem toplumda hem de sağlık kurumlarında enfeksiyon kontrol önlemlerinin önemli bir parçası olan el hijyeni, etkinlikte özellikle vurgulandı. Ellerin düzenli olarak yıkanması ve dezenfekte edilmesi, hastalıkların yayılmasını önlemede en etkili yöntemlerden biri.

A W198418 05 Result

Sağlık Çalışanlarının El Hijyeni Önemi

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi yetkilileri, etkinlik kapsamında sağlık çalışanlarının el hijyenine özel bir vurgu yaparak, onların el hijyeni konusunda daha fazla bilinçlenmesini hedeflediklerini belirttiler. 'Ellerinizi yıkayarak hayat kurtarın' sloganıyla, sağlık çalışanlarının el hijyenine olan uyumunun artırılması amaçlandı.

Eczacılardan enfeksiyon uyarısı: Gerekirse maske takın Eczacılardan enfeksiyon uyarısı: Gerekirse maske takın

Kaynak: Haber Merkezi