CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla Adaylarını Tanıttı! CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla Adaylarını Tanıttı!

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, İstanbul Milletvekili Birol Aydın olarak belirlendi. Partiye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Saadet Partisi, İstanbul'da yapılacak olan yerel seçimlerde Birol Aydın'ı aday göstermeye karar verdi. Aydın, Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak ismi olarak belirlenmiş durumda.

31 Mart'taki yerel seçimlere yönelik olarak partiler adaylarını belirlemeye devam ederken, Saadet Partisi de İstanbul'da rekabeti sürdürecek ismi açıkladı. Daha önce CHP'den Ekrem İmamoğlu, AKP'den Murat Kurum ve İYİ Parti'den Buğra Kavuncu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylıklarını ilan etmelerinin ardından Saadet Partisi de Birol Aydın ile yarışa girecek.

Saadet Partisi'nin İstanbul Adayı belli oldu

Birol Aydın kimdir?

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, 1969 yılında Gümüşhane Şiran'da doğdu. Lisans eğitimini 1992-1997 yılları arasında Tunus Zeytune Üniversitesi Yüksek İslam Uygarlığı Fakültesi'nde tamamlayan Aydın, siyasete atılmadan önce Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği'nin çeşitli kademelerinde görev aldı.

Aydın, 2007-2014 yılları arasında Uluslararası Gençlik Forumu'nda Genel Merkez Yöneticisi olarak görev yaptı. Aynı dönemde Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Siyaset hayatına Fazilet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan Aydın, Saadet Partisi çatısı altında Kocaeli İl Başkanlığı ve İstanbul İl Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu.

Birol Aydın, 2010-2019 yılları arasında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeliği görevini sürdürdü. Bu dönemde Teşkilat, Tanıtma, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2019 yılından itibaren Saadet Partisi'nin Parti Sözcüsü olarak aktif olarak görevine devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ