Mia Khalifa, Bella Hadid, Nasrallah ve Haniye'nin öldürülmesi için çağrı yapan bir hip-hop şarkısı, İsrail'de en çok dinlenenler arasında yer alıyor.

Nesia Levy ve Dor Soroker tarafından kaleme alınan "Harbu Darbu" isimli şarkı, 7 Ekim'de savaşın başlamasından yaklaşık bir ay sonra, 14 Kasım 2023'te yayınlandı.

İsrail'in En Popüler Şarkılarından Birisi Haline Geldi

The Times of Israel'a göre, şarkı, Suriye Arapçasından esinlenerek hazırlandı. "Harbu darbu", Türkçede "Kılıç ve darbeler" anlamına geliyor.

Şarkıda, "Her kötü insan sonunda cezasını çeker" ve "Üstünüze yağmasını bekleyin sizi k.ltaklar" ifadelerinden sonra Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Hamas'ın askeri liderlerinden Muhammed Deyf, Hamas'ın siyasi lideri İsmail Haniye, model Bella Hadid, şarkıcı Dua Lipa ve eski porno yıldızı Mia Khalifa'nın adı geçiyor.

Hadid, Lipa ve Khalifa, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından Filistin'e açık destek veren kişiler arasındaydı.

Pakistan'da Kur'an'a Saygısızlık İddiasıyla Linç: Bir Kişi Yakılarak Öldürüldü Pakistan'da Kur'an'a Saygısızlık İddiasıyla Linç: Bir Kişi Yakılarak Öldürüldü

Şarkıda bu isimler sayıldıktan sonra, "İsrail Savunma Kuvvetleri'nin tüm üniteleri, kafanızı dağıtmaya hazır" deniyor. Şarkı, ilk yayınlanmasından altı ay geçmesine rağmen hala en çok dinlenenler arasında yer alıyor.

Kaynak: Kardelen Özdemir