AKP’li Menderes Türel’in Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde bir furya olarak hayata geçirilen kadın plajlarından Alanya ilçesindeki Alanya İlçesi Uğrak Mahallesi’ndeki Aysultan Plajı, CHP’li Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik tarafından ihaleye çıkarıldı. Aile plajı olarak ihaleye çıkarılan plaj böylelikle erkeklere de açıldı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2017’de yaklaşık 1 milyon lira harcayarak hizmete açtığı Aysultan Kadın Plajı’nın 3 yıl hizmet verdikten sonra Muğla Çevre Vakfı’na (MUÇEV) verildiği iddia edilmişti. Bir süre hizmet vermeyen plajın tahsisini 2022’de Alanya Belediyesi almış ve ihaleye çıkmıştı. Ancak ihalelere katılım olmamıştı. 

Türkiye Polonya Voleybol maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Türkiye Polonya Voleybol maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Alanya’da plaj açılımı… Makale: Alanya’da plaj açılımı…

İhale Şartları Belli Oldu 

Alanya Belediyesi, 9 bin 280 metrekarelik Aysultan Plajı’nı aile plajı olarak ihale ediyor. Yıllık ihale bedeli 1 milyon lira olan plaj için açılan ihale 15 aylık. İhale 30 Mayıs 2024’te saat 10.00'da belediye encümen toplantı salonunda yapılacak. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık arttırma usulü yapılacak ihale için 37 bin 500 lira geçici teminat ve 125 bin lira cayma bedeli belirlenirken ile ihaleye çıkarılmıştır.

Alanya’ya 35, Gazipaşa’ya 15 kilometre mesafedeki plaja talipli çıkmaması halinde belediyenin işletmesi bekleniyor.

Kaynak: Kardelen Özdemir