ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi, siyasi olarak birlikte yol yürüme kararı alarak 'Kurtuluş İttifakı'nı kurdu. İttifakın bildirisinde, Türkiye'nin mutluluğu ve huzuru için ortak hareket etme kararı vurgulandı.

Ana İlke: "Söz Konusu Vatan İse Gerisi Teferruat Değildir"

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi, vatanın öneminin altını çizerek "Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" ana ilkesiyle bir araya geldi. İttifakın sözcülüğüne Ahmet Yılmaz getirildi. Kurtuluş İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanlarının imzalarıyla yayınlanan bildiride, şöyle dendi:

7B90Df2C A1Ae 446A B210 484802Ccc32F W

Milletin Çıkarları İçin Birlikte Adım Atmak

Yayınlanan bildiride, Türk milletinin ve devletinin içinde bulunduğu sorunlardan kurtulabilmesi ve mutlu bir Türkiye için bir araya gelindiği vurgulandı. Temel amaç, Türk ve Atatürk ile sorunu olmayan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bütün kişi ve kurumları adalet ve demokrasi mücadelesine davet etmek.

İttifakın Öncelikleri ve Politikaları

Kurtuluş İttifakı'nın ana hedefleri arasında şunlar yer alıyor:

MHP'li iki isimden dikkat çeken paylaşım MHP'li iki isimden dikkat çeken paylaşım
  • Milletin egemenlik haklarının iadesi ve parlamenter demokratik sisteme dönülmesi,
  • Sınır güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın engellenmesi,
  • Cumhuriyet ve laiklik karşıtı odaklarla mücadele.

İttifak, adalet, hukuk, ekonomi, eğitim, sağlık, tarım, çevre ve uluslararası ilişkiler gibi ana konulardaki politikalarını zaman içinde açıklayacak.

Kaynak: ANKA