Başkentte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu binlerce kişiyi buluşturdu. Gençlik Caddesi'nde başlayan "Büyük Gençlik Yürüyüşü"ne, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı. Yürüyüşte CHP milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP'nin ilçe belediye başkanları da yer aldı.

Özel: "Atamızın İzinde İktidar Yürüyüşü"

Yürüyüşün ardından Anıtkabir'in Tandoğan girişinde korteje katılanlara seslenen Özgür Özel, "Şimdi Ata'mızın huzuruna doğru yürüyüşe geçiyoruz ve bu yürüyüş biz iktidar olana kadar devam edecek. Bu gerçek iktidar yürüyüşünü hep birlikte başlatıyoruz" dedi.

"Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna, son yapılan seçimlerin birinci partisi olmanın gururuyla çıkıyoruz" diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde kazandıkları başarıya değindi. Özel, "1980 darbesi siyasi partilerin, sendikaların, örgütlenmenin ve solun üzerinden paletleriyle geçti. O günden bugüne partimiz siyasi başarının kapılarını bir türlü aşamıyordu. Çok sayıda genç ve kadın arkadaşlarımızla birlikte yetkiyi aldıktan sonra biz bu ekiple bu kapının kilitlerini açtık" şeklinde konuştu.

Gazetecilere Yönelik Hedef Gösterme Skandalı Büyüyor Gazetecilere Yönelik Hedef Gösterme Skandalı Büyüyor

Gençlere Güven Dolu Sözler

"ATATÜRK GİBİ SADECE SİZLERE GÜVENİYORUM" diyen Özgür Özel, gençlere inandıklarını ve güvendiklerini vurguladı. “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk genel seçimlerinden sonra buraya bir daha geleceğiz ve söz veriyoruz buraya partimizi iktidar yapmış olarak geleceğiz" diyen Özel, gençlere olan inancını dile getirdi.

Gençosman Kilik'ten Çağrı

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Kilik de "19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan genç Mustafa Kemal, önce bu memleketin gerçek sahibi halkla kucaklaştı. Kendisini onlara emanet etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında yine büyük bir mücadele içindeyiz. Ata'mızı ve onun ilkelerini unutturma çabaları en üst seviyede. Oturduğu koltuğu Mustafa Kemal’a borçlu olanlar onu unutturma gayreti içinde ama ona en büyük cevabı bugün burada olanlar veriyor" dedi.

Özel ve beraberindekiler daha sonra, Atatürk'ün huzuruna çıkmak için Anıtkabir'i ziyaret etti.

Kaynak: ANKA