Merkez Bankası (MB) personeli Büşra Bozkurt, iddialara göre Başkan Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı gerekçesiyle Cumhur İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden şikayette bulundu. Bozkurt, Erol Erkan'a bankada özel oda, koruma ve makam aracı tahsis edildiğini de belirtti.

Dört yıldır Merkez Bankası başkanlık katında protokol görevlisi olarak çalışan Bozkurt, CİMER'e sunduğu dilekçesinde, "Başkanımız Hafize Gaye Erkan Hanım’ın babası Erol Erkan Bey ve annesi Gamze Hanım protokole giriş yaparken, Erol Bey yanımdan geçerken, ‘bana bir uğrayabilir misin?’ dedi. Ziyaret sonrasında, ‘Başkanın odasına güvenilir ve sabit insanların giriş çıkış yapmalarını istiyorum. Siz de güvendiğimiz bir çalışansınız’ diyerek beni İnsan Kaynakları’na yönlendirdi ve çalışma yerimi değiştirdi" ifadelerini kullandı.

Bozkurt'un dilekçesine göre, Erol Erkan’a çocuğunun okulundan dolayı çalışma saatlerinde sınırlı olabileceğini belirtmesi üzerine, "Erol Bey sinirlendi ve yüksek sesle, ‘Bunu söyleyen elemana çalışmıyor gözüyle bakarım. Biz sizin için Amerikalardan kalkıp geldik. Tüm düzenimiz bozuldu. Seni çalıştığın yerde oturtturmayacağım’ diye tehdit etti. Ardından çıkışımın talimatı verildi" şeklinde bir tehdit ve işten çıkarma yaşandığı belirtiliyor.

Ayrıca, Erol Erkan’ın Başkan Erkan yurtdışında olduğu bir dönemde bile bankaya makam aracıyla gidip teftiş yaptığı iddia ediliyor. Bozkurt, dilekçesinde Erol Erkan’ın bankada özel oda tahsis edilmesi ve genel müdürlere bile emir vermesini garip bulduğunu ifade ederek, "Bunların canını yakmazsak çalışan bulamayacağız’ diyebiliyor" şeklindeki sözlerine yer verdi.

AK Parti binası önüne gelen TOKİ mağdurlarına polis engeli! AK Parti binası önüne gelen TOKİ mağdurlarına polis engeli!

Dilekçede ayrıca Erol Erkan’ın kendisine mobbing uyguladığı, bankanın tüm imkanlarından faydalandığı ve Başkan Erkan yurtdışında iken bile makam aracıyla bankaya gelip denetim yaptığı, başkan yardımcısı odasını kullandığı ve birçok personeli işten çıkardığı iddiaları da bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi