Kepez’de Nostaljik Ramazan Sokağı

Kepez Belediyesi’nin eski ramazanları aratmayacak ‘Nostaljik Ramazan Sokağı’ Dokumapark’ta açıldı. Birçok ünlü ismin sahne alacağı Ramazan Sokağı’nda renkli etkinliklerin yanı sıra geleneksel lezzetlerle de ağızlar tatlanacak.

Kepez’de Nostaljik Ramazan Sokağı

Kepez’de Nostaljik Ramazan Sokağı

Kepez Belediyesi, iyiliğin, yardımseverliğin ve hoşgörünün ayı olan Ramazan’da eski ramazan günlerini aratmayacak bir etkinliğe imza attı. Nostaljik Ramazan Sokağı, Dokumapark’ta düzenlenen törenle açıldı. Eski ramazan günlerini aratmayacak olan ‘Nostaljik Ramazan Sokağı’ birbirinden güzel etkinliklerle Antalyalıları misafir edecek. Nostaljik Ramazan Sokağı’nın açılışına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Nerede o eski Ramazanlar?” diyenlerin, kendinden bir şeyler bulabileceği çok güzel bir sokağı Antalyalılara kazandırdıklarını dile getirdi.

Ramazan paylaşmaktır

Kepez Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Nostaljik Ramazan Sokağı’nı Antalyalılar için Dokumapark’ta açıyor olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, “Ramazan paylaşmaktır, ramazan birbirimize kalben ve gönülden yaklaşmanın adıdır. İşte bu yüzden bu ramazanı da aslına uygun bir biçimde geçirelim istiyoruz. Tıpkı, geçtiğimiz on yılda yaptığımız gibi. Hemşehrilerimle benim bu yıl on birinci ramazanım. Onların evlerindeyiz, iftar sofralarını birlikte paylaşmaktayız. Hep birlikte hep beraber bu güzelliği paylaşmanın büyük bir mutluluğunu duyuyoruz. “ dedi.

Her şey çok daha güzel olacak

“Gönül kapılarını çalmamız lazım” diyerek sözlerine devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Ramazan paylaşmaktır, birbirimize daha sıkı sarılmamıza vesile olacak en önemli zaman dilimidir. Ben sizlerden bu zaman dilimini en güzel şekilde değerlendirmenizi diliyorum. Birbirinizi sevdikçe, birbirinize bağlandıkça, her şey çok daha güzel olacak. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.” diye konuştu. Toplumsal yapının her vesile ile güçlendirilmesi gerektiğine değinen ve birlik, beraberlik mesajları veren Başkan Tütüncü, “Hayata farklı pencerelerden bakabiliriz. Farklı düşüncelere sahip olabiliriz.” dedi.  Yunus Emre, Hz. Mevlana’nın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin birlik ve beraberlik sözlerinden örnekler veren Tütüncü, konuşmasını Hz. Muhammed(s.a.v) “İman etmedikçe, cennete gidemezseniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsanız” sözleri ile bitirdi. Tütüncü, konuşmasının ardından günün anısına sahneden hemşehrileri ile selfi yaptı(Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap