Dilan ve Engin Polat çiftinin, sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın işlettiği güzellik merkezine silahlı saldırı düzenlettiği iddiasıyla açılan dava, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın, Barış Boyun’un örgüt davasıyla birleştirilmesine karar verildi ve sanıkların tutukluluk halleri devam etti.

Usta Oyuncu Aydan Şener Ameliyat Oldu Usta Oyuncu Aydan Şener Ameliyat Oldu

Duruşma Detayları

Duruşmada, Polat çiftinin suçlamaları reddettiği ve olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını savundukları belirtildi. Ancak, Banu Parlak’ın güzellik merkezi, 1 Ekim 2023 tarihinde motosikletli şüpheliler tarafından kurşunlanmıştı. Bu olayın ardından, Dilan ve Engin Polat çiftinin ‘azmettirme’ suçundan cezalandırılması talep edildi.

Sanıklar ve Müşteki

Duruşmada, sanıklar Dilan, Engin ve Sezgin Polat ile müşteki Banu Parlak hazır bulundu. Duruşmada, Engin Polat’ın aylık ortalama geliri 200 bin TL olarak belirtildi. Dilan Polat da aylık gelirinin 200 bin TL olduğunu ifade etti.

Engin Polat’ın Savunması

Engin Polat, savunmasında Banu Parlak’ı tanımadığını ve olayla hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti. Ancak, Banu Parlak, Engin Polat’ın kendisini tanıdığını ve olayla ilgili videolarının olduğunu iddia etti.

İddianame ve Talepler

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Dilan Polat’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Banu Parlak’a tehdit mesajı gönderdiği belirtildi. İddianamede, Barış Boyun, Beratcan Gökdemir ve Batin Can Gökdemir hakkında yakalama kararı çıkarıldığı ve bu kişilerin ‘Silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ ve ‘Ruhsatsız silah taşıma’ suçlarından toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi. Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ise ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından toplamda 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Ayrıca, belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmaları istendi. Diğer 5 sanığın da çeşitli suçlardan değişen oranlarda cezalandırılmaları talep edildi.

Kaynak: Haber Merkezi