Mansur Yavaş'ın ağabeyi kaza geçirdi! Hastaneye kaldırıldı Mansur Yavaş'ın ağabeyi kaza geçirdi! Hastaneye kaldırıldı

TRT 1 ekranlarında yayınlanan popüler dizi Gönül Dağı’nın setinde, saç asistanı olarak çalışan Zeynep Çetinkaya’nın, kendisini zorla öpmeye çalışarak tac*z ettiği iddia edilen makyaj şefi Kardelen Özbek hakkında dava açıldığı belirtildi. Sivrihisar Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Kardelen Özbek suçlu bulundu.

Tac*z Skandalı Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz sene 31 Ağustos’ta, iki set çalışanı kadın arasında bir tac*z olayının yaşandığı ve olayın yargıya taşındığı ortaya çıktı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, saç asistanı Zeynep Çetinkaya’nın dudağından öpmeye çalışarak kendisini tac*z eden setin makyaj şefi Kardelen Özbek hakkında dava açıldı.

“Hızlı, Adil ve Hakkaniyetli Bir Karar Çıktı”

Sinema TV Sendikası avukatı Ceren Kalı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sinema TV Sendikası olarak iş yerinde gerçekleşen her türlü cins* tac*z ve cins*l ist*smar davalarını istisnasız takip etmeye ve mağdurlara hukuki destek sunmaya çalışıyoruz. Bu davada oldukça hızlı ve etkin bir soruşturma yapılarak dava açılması ve failin cezalandırılması mümkün olabildi. Hızlı, adil ve hakkaniyetli bir karar çıkmış olmasının adalete olan inancı perçinleyici yönünün oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Tac*z Edildiğini Söyledikten Sonra İşten Çıkarıldı”

Sinema TV Sendikası yaptığı yazılı açıklamada, “Köprü Film’in yapımcılığını üstlendiği ‘Gönül Dağı’ isimli dizi film projesinde saç asistanı olarak çalışan meslektaşımız Zeynep Çetinkaya (21) aynı dizinin setinde Make UP Şefi olarak çalışan Kardelen Özbek tarafından cins*l tac*ze uğramış, yapım şirketi tarafından ise maruz kaldığı tac*zi bildirmesine rağmen haksız olarak işten çıkartılmıştır. Sendika olarak takip ettiğimiz dava dosyasında çıkan kararda; Mahkeme Zeynep Çetinkaya’ya cins*l tac*zde bulunan Kardelen Özbek’i suçlu bularak, cezalandırılmasına karar vermiştir. Zeynep Çetinkaya’nın Yanındayız!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi