Balıkesir’in Gönen ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’nde kayıp olan Ekonomist Korhan Berzeg’e (83) ait olduğu iddia edilen kemiklerin bulunmasının ardından yürütülen arama çalışmalarına ara verildi.

Kadavra Köpekleri ve Jandarma Ekipleri

Sabah saatlerinde kadavra köpekleri ile ormanlık alanda arama çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri, farklı bir iz bulamadı. Dün, ünlü ekonomiste ait olduğu düşünülen dere yatağında bulunan kemikler ise ileri teşhis için İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda incelenmeye devam ediyor.

DNA Örnekleri ve Karşılaştırma

Dere yatağında bulunan kemiklerden alınan DNA örnekleri, Berzeg’in İngiltere’de yaşayan kızı Nisa Berzeg’ten alınacak DNA örnekleri ile karşılaştırılacak. Nisa Berzeg, dün öğle saatlerinde Türkiye’ye gelerek DNA eşleşmesi için kan örnekleri verdi.

Aile Üyeleri ve Gelecek Planlar

Öte yandan, Berzeg’in diğer kızı Sibel Berzeg’in de Amerika’da yaşadığı ve haberi alır almaz Türkiye’ye gelmek için yola çıktığı öğrenildi. Berzeg’in yaşadığı köyde sessizlik hakimken, jandarmanın bugünlük ara verdiği arama çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

Akbelen direnişçisi Muhtar Işık'a kesilen 40 bin liralık ceza iptal edildi Akbelen direnişçisi Muhtar Işık'a kesilen 40 bin liralık ceza iptal edildi

Kaynak: İHA