Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Kongre Salonu'nda AK Parti belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Turgut Altınok oldu.

Turgut Altınok Kimdir?

Turgut Altınok, 1964 yılında Ankara'nın Balâ ilçesinde dünyaya geldi.

Turgut Altınok'un Asıl Mesleği Nedir?

İlköğrenimini Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu'nda tamamlayan Altınok, ortaöğrenimini ise Keçiören Kalaba Lisesi'nde gerçekleştirdi. Yükseköğrenimini Uluslararası Hukuk alanında tamamlamış olan Altınok, asıl mesleği avukatlıkla tanınıyor.

2 bin 500 nüfuslu mahalleden seçim protestosu! 2 bin 500 nüfuslu mahalleden seçim protestosu!

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Adayı Belli Oldu AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Adayı Belli Oldu

Turgut Altınok Hangi Görevlerde Bulunmuştur?

Siyasi kariyerine Ülkü Ocakları'nda başlayan Altınok, 25 yaşında Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Altınok, 28 yaşında MHP Genel Sekreter Yardımcısı oldu.

Turgut Altınok Hangi Siyasi Partilerden Aday Oldu?

1994 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde, 30 yaşında iken MHP'den Keçiören Belediye Başkanı seçilen Altınok, 1999 yılında Fazilet Partisi'nin Keçiören adayı olarak bir kez daha başkanlık koltuğuna oturdu. 2004 yılında ise AK Parti'den Keçiören Belediye Başkanlığı'na seçilen Altınok, siyasi kariyerine bu alanda devam etti.

Turgut Altınok Evli Mi?

Evli ve dört çocuk babası olan Turgut Altınok, sadece siyasi kariyeriyle değil, aynı zamanda aile değerlerine verdiği önemle de tanınıyor.

Kaynak: Haber Merkezi