Günümüzde yanık ve yara kremi olarak bilinen Silverdin krem, kısa sürede etkisini gösterdiği için herkes tarafından tercih ediliyor. Özellikle yanıklarda kullanımı oldukça etkili olan Silverdin krem, araların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla tercih ediliyor.

Silverdin Krem Ne İşe Yarar?

Silverdin krem, yara ve yanıklarda iltihaplanmaya (enfeksiyona) neden olan bakterileri öldürmeye yarayan bir ilaçtır. İçerisindeki gümüş sülfadiazin sayesinde bakterilerin cilt yüzeyinde gelişmesini ve artmasını engeller. Ayrıca yanık sonrası kızarıklığı ve acısını da hafifletir.

Eski Kısmetse Olur Yarışmacısı Tuğçe Aleyna Estetikle Bambaşka Biri Oldu! Eski Kısmetse Olur Yarışmacısı Tuğçe Aleyna Estetikle Bambaşka Biri Oldu!

 Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

  • Silverdin kremin uygulanacağı yara ve yanık olan bölgeyi öncelikle temizleyin.
  • İnce bir tabaka halinde bölgeye güzelce sürün.
  • Üzerine varsa tedavi amaçlı kullanılan sargı bezi ile sarın. Eğer sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın.
  • Günlük kullanım dozu olarak da 1 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

Silverdin krem, eczanelerden temin edilebilir ve 40 gramlık ambalajlarda satılır. Eczane raflarının bir numaralı kremlerinden olan Silverdin kremi uzmana danışarak siz de kullanabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi