Yeni yıla merhaba derken….

 • Serdar Kocaoğlu

  Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  2 Ocak 2018 /   2488 Okunma

  Yeni yıla merhaba derken….

  Her günümüz dünden iyi oluyor. Sabah kalkıyoruz. İşimize giderken trafik sıkışıklığı yok. İş yerindeki çalışma koşullarımız çok iyi ve herkesin sendikal hakları var, istediği şekil de haklarını kullanıyor.

  Enflasyon desen yüzde 3 seviyelerinde ve hükümetimiz bunu yüzde 0,1 seviyelerine düşürmek için canhıraş bir şekilde çalışıyor. Köylümüz desen üretimi şaha kalktı, üretiyor ve 1’e 10 kazanıyor, ülkemizde neredeyse tarımsal üretim tavan yapacak.

  İşsizlik desen yok gibi, artık Türkiye’den insanlar başka ülkelere seyahat etmeye gidiyor. Başka ülkelerden çalışmaya geliyorlar.

  Sağlık sorunlarımız yok gibi sağlık parasız ve hükümetimiz vatandaşına teşvik primi veriyor. Hastanelerimiz 5 yıldızlı otel düzeyin de, yurtdışından hastalar geliyor.

  Basın hürriyeti Avrupa ülkelerinden bile ilerde artık ve hapishaneler de gazetecinin gölgesi bile yok.

  Suç işleme oranları düştü ve son 10 yılda açılan hapishaneler kent müzeleri yapılacak.

  Engellilerin yaşam koşulları yükseldi, devlet desteği arttı, rampa sorunu iş sorunu, erişim sorunu, eğitim sorunu kalmadı ve Avrupa’da bizim projelerimiz konuşuluyor.

  Çevre sorunları yok gibi doğa korunuyor, ağaçları kesenler neredeyse idamlık muamelesi görüyor.

  Eğitim sorunumuz kalmadı, herkesin ortalama eğitim seviyesi 14.sınıf seviyesine geldi ve de üniversitelerde giriş sınavı bile yok.

  Terör sorunumuz bitti. Komşu ülkelerle sorunumuz yok. Avrupa birliği bizi koşulsuz kabul etti ve birleşmiş milletler de veto hakkımız var.

  Ve de ülkemiz de demokrasi tam ve vazgeçilmez oldu. İleri demokrasi ne demek, otomatik vites araba gibi ilerliyor tam ve eksiksiz uygulanıyor.

  Seçimlerimiz yasalara uygun yapılıyor. Meclisimiz demokrasi ocağı oldu, muhalefet bile yasa teklifi veriyor ve de kabul ediliyor.

  Yahu kim uyandırdı beni, akşam ağır yemekler yedim de; rüya görüyormuşum!

  2017 böyle geldi geçti.

  Nice  2018-2019-2020 yıllar dilerim herkese….

  Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplum.

   


Yorum Yap