Kızılay tarafından verilen eğitim sonrasında öğrenciler, yardım toplama stratejilerini öğrendi ve Kızılay için yardım toplama faaliyetine katıldı.

Tuzla'da devam eden Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Mehmetçik Anaokulu, Kızılay ile iş birliği yaparak öğrencilere sosyal yardımlaşma konusunda eğitim verdi. Eğitim programının ardından çocuklar, öğrendikleri stratejileri kullanarak Kızılay için yardım topladılar. Belirledikleri ihtiyaç malzemelerini toplayan öğrenciler, aileleri ile birlikte bu anlamlı etkinliğe katkıda bulundular.

MEB'den yeni ders: Aile kurmanın fıtrata uygunluğu ortaokul ve liselerde işlenecek MEB'den yeni ders: Aile kurmanın fıtrata uygunluğu ortaokul ve liselerde işlenecek

Toplanan yardımlar, Kızılay'ın merkezine teslim edildi. Burada öğrenciler, yardımların nasıl sınıflandırıldığını ve dağıtıldığını öğrenme fırsatı buldular. Aynı zamanda, Kızılay'ın küresel düzeyde nasıl yardım sağladığını ve insani yardım çalışmalarının neden bu kadar kritik olduğunu anlamak için çocuklara merkezi gezdirildi.

Mehmetçik Anaokulu Müdürü, etkinliğin çocukların yardımseverlik duygularını pekiştirdiğine inandığını belirterek, bu tür etkinliklerin minik öğrencilere toplumsal sorumluluk bilinci kazandırmada önemli bir rol oynadığına vurgu yaptı.AW079195_02AW079195_03AW079195_04

Kaynak: İHA