Özel Günler
reklam

İMO’dan YK Üyesi cani Ayhan’a kınama!

Antalya'da 5 gündür haber alınamayan 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu, tecavüz edilip vahşice öldürülmüş olarak bulundu. Üniversiteli kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen Mustafa Murat Ayhan’a yöneticisi olduğu İMO’dan kınama geldi

İMO’dan YK Üyesi cani Ayhan’a kınama!

İMO’dan YK Üyesi cani Ayhan’a kınama!

    TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şube Yönetim Kurulu üyesi ve emlakçı Mustafa Murat Ayhan, 21 yaşındaki gazetecilik öğrencisi genç kadın Azra Gülendam Haytaoğlu’na önce tecavüz etti, ardından vahşice katlederek 5 parçaya ayırdı. Konuyla ilgili İMO’dan yazılı açıklama geldi.

    Antalya'da 5 gündür haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini ifade eden İMO Antalya Yönetim Kurulu, söz konusu vahim katliamın sanığının Şube Yönetim Kurulu Üyesi olduğunun kamuoyuna yansıması sonrası cinsel saldırı ve cinayetle sonuçlanan olayda zanlı Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Murat Ayhan’ın yönetim kurulu üyeliğinden azledilmesine yönelik hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu.

    Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

    “Kadın cinayetleri maalesef ülkemizin acı bir gerçeğidir. Son dönemde hangi mesleğe sahip olduğu, hangi şehirde yaşadığı, eğitim düzeyinin ne olduğundan bağımsız, erkekler tarafından birçok kadın yurttaşımızın katledilmesi toplumun her kesiminde olduğu gibi bizleri de derinden yaralamaktadır. Azra Gülendam Haytaoğlu’nun hayatını kaybetmesinden dolayı başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm Ülkemize baş sağlığı diliyor, bu vahim olayın failinin en ağır cezayı alması gerektiğini düşündüğümüzü bütün kamuoyuna duyuyoruz.”


    Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap