İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul ilçe belediye başkanları, Gezi Parkı davasından tutuklu bulunan şehir plancısı Tayfun Kahraman'ın serbest bırakılması için video paylaştı.

Başkanlar, videoda "Şehrimizin, İstanbul’un muhafızı Tayfun Kahraman’a ihtiyacı var" şeklinde desteklerini dile getirdi.

Gezi Parkı Davasından 18 Yıl Ceza

Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan şehir plancısı Tayfun Kahraman, İstanbul-Silivri'deki Marmara Cezaevi'nde iki yıldır tutuklu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakınlığıyla da bilinen Kahraman'ın ailesi, adalet istiyor.

Mardin'in Midyat İlçesinde Kadın Cinayeti: Eşi Tarafından 10 Yerinden Bıçaklandı Mardin'in Midyat İlçesinde Kadın Cinayeti: Eşi Tarafından 10 Yerinden Bıçaklandı

İBB ve İlçe Belediye Başkanlarından Adalet Çağrısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyede çalışan yöneticiler ve İstanbul ilçe belediye başkanları, Tayfun Kahraman'ın serbest bırakılması için adalet çağrısında bulundu. Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, videoyu şu notla paylaştı: "İki yıl boyunca, tek başına katlanılamayacak büyük bir yükün altında bulduk kendimizi. Ama büyük ve güçlü bir aile bizi sevgisiyle sarmaladı."

Videoda İmamoğlu'nun Duygusal Mesajı

Videoda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasi hesaplaşmaların gölgesinde delilsiz ve özellikle hukuksuz şekilde hapsedilen Tayfun Kahraman'ın özgürlüğü için çağrı yaptı. "Siyasi hesaplaşmaların gölgesinde delilsiz ve özellikle hukuksuz şekilde Türk milletine güzel hizmetler vermesi engellenen sevgili dostum Tayfun Kahraman’ın uğradığı zulüm son bulmalıdır" dedi.

Kaynak: Kardelen Özdemir