İstanbul'da dün trafik kazasında şehit düşen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Emrah Büke için Vatan Emniyet Yerleşkesi'nde bir tören düzenlendi. Büke'nin vefatının ardından düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı.

Emrah Büke Kimdir?

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi'nden mezun olan ve 23 Aralık 2023'te emniyet teşkilatına katılan Emrah Büke, İstanbul'un Ümraniye ilçesinde trafik denetleme görevini yerine getirirken geçirdiği kaza sonucunda yaşamını yitirdi. Genç yaşta vatanı için görev yaparken hayatını kaybeden Büke, meslektaşları ve sevenleri tarafından büyük bir saygıyla anıldı.

Törene Kimler Katıldı?

Şehidin uğurlama törenine çok sayıda kişi katıldı. Törende, Büke'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, İBB Başkanvekili Nuri Aslan gibi birçok önemli isim hazır bulundu. Tören, Türk polis teşkilatının birlik ve beraberliğini bir kez daha gösterdi.

Vatanı İçin Canını Feda Eden Kahraman

Şehit polis memuru için yapılan konuşmalarda vurgulanan nokta, vatan için canını feda eden kahramanların önemiydi. İl Emniyet Müdürü Aktaş, "Sizler bu aziz vatanın teminatısınız. Manevi varlığınızdan güç alan polis teşkilatımız, sizlerin fedakarlığı sayesinde ilelebet payidar kalacaktır" dedi. Şehit Büke'nin cesareti ve özverisi, Türk milletinin takdirini kazandı.

Son Yolculuk

Şehit polis memuru Emrah Büke'nin cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Konya'ya gönderildi. Büke, Ereğli ilçesine bağlı Kamışlıkuyu Köyü'nde ikindi namazının ardından defnedilecek. Tüm Türkiye, Büke gibi vatan için canını feda eden kahramanları minnetle anıyor.

Adana'da ekmek satış ve dağıtım ihalesi yapılacak Adana'da ekmek satış ve dağıtım ihalesi yapılacak

Kaynak: ANKA