Yarbaşçandır için harekete geçildi!

Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde Yarbaşçandır yaşanan ağaç katliamının gazetemiz Akdeniz Gerçek’te yayınlanması sonrasında kamuoyunda büyük yankı uyandırmış ve Antalyalı çevrecileri harekete geçirmişti. Antalya’nın geleceğine saldırı olarak nitelendirilen acı olaya ilişkin Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden son dakika açıklaması geldi

Yarbaşçandır için harekete geçildi!

Yarbaşçandır için harekete geçildi!

    Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’ne bağlı Yarbaşçandır mevkiinde gerçekleşen ve kimin ya da kimlerin yaptığı belirlenemeyen ağaç katliamı sonrası tüm Türkiye’den tepkiler yükselirken, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden Akdeniz Gerçek’e özel açıklama geldi.

 

    Açıklamada, 3 Mart 2021 tarihinde Akdeniz Gerçek Gazetesi’nde yayınlanan ‘Konyaaltı İlçesi Yarbaşçandır Mahallesi’nde ağaç katliamı’ başlıklı habere istinaden aynı gün harekete geçildiği belirtildi.

 

    Toplu koruma ekibinin Yarbaşçandır’a hareket ettiğini ve derhal gerçekleştirilen tetkiklerde ağaç kesiminin eski tarihli olduğu belirlenirken, ağaç katliamı yaşanan alanın tapulama harici alan olduğu vurgulandı.

 

    Antalya Orman Bölge Müdürlüğü açıklamasında, izinsiz bir şekilde doğaya saldıran kişi ya da kişilere yönelik olarak cezai işlem yapılmak üzere soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap