OTYAM ANILIYOR!

5 Yıl önce Antalya’da gözlerini yuman ünlü ressam, gazeteci, yazar Fikret Otyam, bugün Hacıbektaş Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinlikle mezarı başında anılacak

OTYAM ANILIYOR!

OTYAM ANILIYOR!


Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok,  “Bizim halkımız suskundur. Onların gazetecisi, beyni, gözü, kulağı, dili olmak istedim” diyen, Cumhuriyet'in yetiştirdiği en değerli sanatçılardan biri olan, gazeteci, yazar, ressam, Fikret Otyam ’ı aramızdan ayrılışının 5. yıl dönümünde saygı ve özlemle andıklarını kaydetti. Başkan Altıok, “10 Ağustos Pazartesi (bugün) saat 13:00’da mezarı başında helva ikramımız olacaktır. Tüm sevenleri ve dostları davetlidir” diye konuştu.

OTYAM KİMDİR?

19 Aralık 1926’da Aksaray’da dünyaya gelen Fikret Otyam, 9 Ağustos 2015’te Antalya’da hayata veda etmişti. Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ile ilgili yazdığı röportajlarla tanınan Otyam, Bu röportajlarını çok sayıda kitapta topladı. Röportaj ve fotoğraflarında olduğu gibi tuvallerinde de Anadolu insanını resmetti. Sık sık keçi ve başı örtülü Anadolu kadınlarını figür olarak kullandı. Anadolu kadınlarını iri gözlü, küçük burun ve küçük ağızlı olarak betimledi.

Ahmet DEMİR


Yorum Yap