BÜYÜK BULUŞMA

80 öncesi CHP Gençlik Kollarının eski başkan ve yöneticileri Antalya’da toplanıyor. CHP Adana Gençlik Kolları TMGT Adana Bölge Başkanlığı yapan Cezmi Doğaner, toplantıda CHP’ye küresel güç odaklarınca yapılan operasyonu konuşacaklarını söyledi.

BÜYÜK BULUŞMA

BÜYÜK BULUŞMA

Toplantıya katılmak üzere Antalya’ya gelen CHP Adana Gençlik Kolları TMGT Adana Bölge Başkanlığı yapan Cezmi Doğaner ve CHP Eskişehir Gençlik kolları Başkanı Ersin Ertürk, Akdeniz GERÇEK’i ziyaret etti. Cezmi Doğaner, Cumhuriyet Halk Partisi’nin dünyada ilk kez emperyalizme karşı kurtuluş savaşı veren Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kuran bir düşüncenin ürünü olduğunu söyledi.

‘ÖZGÜRLÜKLER SALDIRI ALTINDA’

Doğaner, “CHP, dünya da ilk kez kan dökmeden, Avrupa’nın yüzyıllara sığdırdığı devrimleri kısa sürede gerçekleştirmiş bir partidir. Türkiye’de, tarihinde yaşamadığı çarpıklıkta, yokluk, yolsuzluk, işsizlik, adaletsizlik, haksızlık ve hukuksuzluk yaşatılıyor. Özgürlükler ağır bir saldırı altındadır. Küresel güçler Türkiye siyasetini ve düzenini yeniden dizayn ediyor.  Bir yanda kirli operasyonlar, karalamalar, ahlaksızlıklar, diğer yanda gerçeği arayanlar, karanlıkta ışık olanlar. Bizler, CHP gençlik kollarında görev yapmış, CHP mutfağında yetişmiş, Sosyal Demokrat CHP kültürünü özümsemiş, başarılı çalışmaları olan insanlarız. Türkiye’nin kurucu partisi CHP’ye küresel güç odaklarınca yapılan operasyonu bu toplantıda konuşacağız.”

ÜMİDİMİZİ KAYBETMEDİK

“Bizler, ülkemizin ve bölgemizin dünyanın güven duyduğu barış ve istikrar içinde yaşanılan ülke olmasını CHP’nin sağlayacağına olan ümidimizi hiçbir zaman kayıp etmedik. Türkiye’nin bugünkü yöneticilerinden kurtulmadan doğru hedeflere gitmesinin mümkün olmadığını ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne düşen görevin, bu yöneticilerin egemenliğine son vermektir. Türkiye’nin yeniden yeni bir demokratik yaşama geçmesinin öncülüğünü CHP yapacaktır. Cumhuriyeti kuran parti Türkiye’de demokrasiyi tekrar kurum ve kurallarıyla kuracaktır.” Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap