“Şule Çet için adalet”

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Yönetim Kurulu, Ankara’da bir plazanın 20’nci katından düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Şule Çet için adalet çağrısında bulundu.

“Şule Çet için adalet”

“Şule Çet için adalet”

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Yönetim Kurulu, “Şule Çetiçin adalet” adlı basın toplantısı yapıldı.Basın açıklamasını okuyan Gülçin Akça, ataerkil sistemin tarih boyunca görüldüğünü söyledi ve hala sistematik olarak kadına şiddetin devam ettiğinden yakındı. Akça, 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet’in Ankara’da bir plazanın 20’nci katından düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, “Sanıklar Çağatay Aksu ile Berk Akand’ın yargılandığı davanın 5. duruşması yarın (bugün) Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek” diye konuştu.

‘İNTİHAR’ SÜSÜ VERİLİYOR

Akça, cinayetin ilk gününden beri devletinolaya ‘intihar’ süsü vermeye çalıştığını ve tüm kurumlarını organize olmaya seferber ettiğini iddia ederek, “Son iki duruşmada mahkemeye sunulan bilirkişi raporları da biz kadınların en başından beri ‘intihar değil, cinayet’ söylemini doğruladı” dedi. Akça, ülkemizde neredeyse günde iki kadının genellikle en yakınındaki erkekler tarafından katledildiğini ve katillerin cezasız kaldığına dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı: “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü’nde isyanı birlikte büyüteceğiz.” Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap