Bayram öncesi sıkı denetim

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İlçede faaliyet gösteren tatlı, pasta ve şekerleme imalatı yapan pastane ve unlu mamul üretim merkezlerinde denetim yaptı.

Bayram öncesi  sıkı denetim

Bayram öncesi sıkı denetim


Özellikle merdiven altı denilen sağlıksız koşullarda üretim yapılmasının önüne geçmek, vatandaşların güven içerisinde ve hijyenik koşullarda tatlı ve şekerleme satın almalarını sağlamak amacıyla yapılan denetlemelerde Döşemealtı’nda bulunan bir çok pastane ve unlu mamul üretim tesisi kontrol edildi. Tatlı imalatı yapılan ve eksiklikleri bulunan 2 işletmeye hijyen koşullarını yerine getirmesi için 3 gün süre verildi.

Döşemealtı Belediyesi’nden verilen bilgiye göre,  Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pastanelerin imalathanelerinde yaptıkları denetimlerde; hijyen kurallarına uyulup-uyulmadığına, üretim, depolama, saklama, dinlendirme, paketleme ve etiketleme yapılıp-yapılmadığına dikkat ederken, çalışan personelin de kılık-kıyafeti ve diğer aranan şartları yerine getirip-getirmedikleri kontrol edildi.

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Yasada belirtilen şartlarda üretim yapılmasına dikkat ediyoruz. Son kullanma tarihi, personelin ve üretim yapılan alanın temizliği, gramaj, kullanılan malzemelerin saklama ve korunması konusunda çok hassasız. Amacımız halk sağlığının korunması ve ilçede yaşayan vatandaşların gönül rahatlığıyla sadece bayramlarda değil her zaman alışverişlerini yapabilmeleri sağlamaktır” denildi.(Haber Merkezi)


Yorum Yap