Giresun'un Tirebolu ilçesinde İYİ Parti'nin ilçe başkanlığı seçimini kazanan Bülent Kara'nın evine yapılan silahlı saldırı sonrası şehirde endişe ve tedirginlik yaşandı. İddiaya göre, henüz kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan Kara'nın evinin bulunduğu Yeni Mahalle'de, bir kişi silahla havaya ateş açarak Kara'yı dışarıya çağırdı. Olayın ardından polis ekipleri hızla müdahale etti ve saldırganı gözaltına aldı.

Meral Akşener açıkladı! İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor Meral Akşener açıkladı! İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor

Silahlı Saldırıya İlişkin Detaylar

Olayın detaylarına göre, evinin önüne gelen ve silahla ateş açan şahsın kimliği henüz netlik kazanmamış olsa da, polis ekipleri tarafından gözaltına alınan E.K. isimli şahsın ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Mersin Tarsus'ta İYİ Parti İlçe Başkanı istifa etti Mersin Tarsus'ta İYİ Parti İlçe Başkanı istifa etti

İYİ Parti İlçe Başkanı Bülent Kara'nın Açıklamaları

Yaşanan olayın ardından şoka giren İYİ Parti ilçe başkanı Bülent Kara, polis karakoluna giderek silahlı saldırgan hakkında şikayetçi oldu. Kara, 'Bu akşam korkunç bir olay yaşadık. Evimizin önünde bir şahıs silahıyla ateş açtı, çok şükür ki kimseye zarar gelmedi. Kimlerin azmettirdiğini bilmiyoruz ancak emniyet güçlerimiz olaya hızlı bir şekilde müdahale etti ve şahsı gözaltına aldı. Bundan sonrası emniyet ve adli makamlarındadır' şeklinde konuştu.

Habur'da Sıcak Anlar! Operasyonlar Sonuç Getirdi Habur'da Sıcak Anlar! Operasyonlar Sonuç Getirdi

Soruşturma Başlatıldı

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında, saldırganın ne amaçla ve kimin emriyle hareket ettiği araştırılıyor. Emniyet güçleri, olayın tüm detaylarını aydınlatabilmek için titiz bir çalışma yürütüyor.

Burdur'da taşlı sopalı muhtarlık kavgası Burdur'da taşlı sopalı muhtarlık kavgası

Kaynak: İHA