31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri çalışmalarına devam eden AK Parti, 'Yeniden Büyük İstanbul Mitingi' düzenlendi. AK Parti il ve ilçe teşkilatlarının günlerdir çağrılar yaptığı mitinge katılan vatandaş sayısı merak konusu oldu. 

G Jb2 Y Eb Wo A Asg F

24 Mart 2024 AK Parti İstanbul Mitingine Kaç Kişi Katıldı?

AK Parti Yenden Büyük İstanbul Mitingi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlenen Yeniden Büyük İstanbul Mitingi'ne 650 bin kişinin katıldığını açıkladı. Fakat sosyal medyada katılımın daha az olduğuna yönelik yorumlar yapıldı. Erdoğan, mitingte sanatçı Cengiz Kurtoğlu ile 'Duyanlara Duymayanlara' şarkısını söyledi. O video sosyal medyada paylaşıldı.

Erdoğan Kurtoğlu

Sosyal medyada miting alanından fotoğraflar ve videolar da paylaşılırken, AK Parti'nin 2023 genel seçimler öncesi İstanbul'da düzenlediği miting akıllara geldi. 

Özgür Özel eski Yunanistan Başbakanı Çipras ile görüştü Özgür Özel eski Yunanistan Başbakanı Çipras ile görüştü

Screenshot 2024 03 24 At 16 15 02 (1) İbbhaber On X Akp’nin Talan Edilen Atatürk Havalimanı’nda Yaptığı Mitingdeki Fark Gündem Oldu. 2023 Genel Seçim Bugün Mitingi Https T.co U2L5Dflque X

7 Mayıs 2023 Ak Parti İstanbul Mitingine Kaç Kişi Katılmıştı? 

AK Parti’nin Atatürk Havalimanı’nda 24 Mart 2024 Pazar günü yaptığı miting ile 2023 Genel Seçimler öncesindeki mitingi arasındaki dramatik katılımcı farkı gündeme oturdu. 7 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul'da düzenlenen 'Büyük İstanbul Mitingi'nde konuşan Erdoğan, alanda bir milyon 700 bin vatandaşın katılım gösterdiğini açıklamıştı. Bir yıla yakın süre içerisinde AK Parti mitingine katılanların sayısındaki dramatik düşüş tartışma konusu oldu.

G Jb5Lw A Xk A Ao Cv5

İzmir Mitingine Katılım Düşmüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı AK Parti İzmir mitinginde de benzeri bir durum gözlenmişti. Erdoğan'ın sanatçı Cengiz Kurtoğlu ile yine şarkı söylediği 10 Mart 2024 tarihli İzmir mitingine 100 bin kişi katıldı. Oysa ki 2023 Genel Seçimler için 29 Nisan 2023'te düzenlenen İzmir mitingine 200 bin kişinin katıldığı bildirilmişti.
Erdoğan İzmir Mitinginde Umduğunu Bulamadı! Konuşurken Alan Boşaldı  (2) Result

Erdoğan İzmir mitinginde umduğunu bulamadı! Konuşurken alan boşaldı Erdoğan İzmir mitinginde umduğunu bulamadı! Konuşurken alan boşaldı

Kaynak: Haber Merkezi