Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Afyonkarahisar il binasını ziyaret etti. Ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, bazı CHP'li belediyelerde yapılan atamalara değindi. Özel, ayrıca Avrupa Birliği üyeliği hakkında konuştu.

'Avrupa Birliği'ne Gireceğiz'

Özgür Özel, Cumhuriyet'in ilk yıllarında olduğu gibi ekonomiyi ve sanayiyi büyüteceklerini söyledi. 'Cumhuriyet’in ilk yılları gibi ekmeği büyüteceğiz sanayiyi büyüteceğiz, ülkemizi çağdaş medeniyeler doğru büyüteceğiz. Avrupa Birliği’ne gireceğiz. Bırakın vizeyi, bütün Avrupa’da vizesiz gezeceğiz. Ama hiçbirimizin çocuğu artık bu ülkede yaşayamam kurtulmak istiyorum demeyecek. Dünyanın büyük ülkelerinin hayal kurduğu bu ülkenin evlatları dünyanın başka ülkelerinde hayal kurmayacak.' diyen Özel, çocukların ülkede yaşamak istemeyecekleri bir ülke olmayacağını ifade etti.

A W200521 02 Result

'Hata Yapma Lüksümüz Yok'

Partisinin geleceğini düşünerek kişisel taleplerin dışında bir yaklaşım sergilemeleri gerektiğini vurgulayan Özel, atama hatalarını düzeltmek için çaba sarf ettiğini belirtti. 'Biz bu ülkeyi geleceğini kurdurmak için kişisel taleplerin dışında bir yaklaşım göstermek lazım. Açık söylüyorum ufak tefek atama hataları oluyor, tek tek hepsini geri aldırtıyorum. En iyi o işi yapacağını düşündüğün kişi, çok yakın bir partinin yakını oluyor. Adana’da Bursa’da Balıkesir’de geri aldırdım. Burada aslında çok hak ettiği halde bir arkadaşımız hukuk mücadelesi veren. Başkasının 500 bin liraya yaptığı işi 300 bin liraya yapacakmış ama eşi partide diye onu da geri aldırdım. Hata yapma lüksümüz yok. Onlar kir göstermiyor biz tertemiz bir partiyiz. Üzerine kurşun kalemi dokundursak kir gösteriyor kardeşim. Örnek olacağız.' diyen Özel, partisinin temiz bir yapıya sahip olduğunu vurguladı.

A W200521 03 Result

Özgür Özel Vatandaşları Haklarını Aramaya Davet Etti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir’e bir dizi ziyaret için geldi. İlk durağı olan CHP Eskişehir İl Başkanlığı’nda toplanan vatandaşlara ve partililere konuşma yapan Özel, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Vatandaşları, haklarını aramak üzere yürüyüşlere ve protestolara davet eden Özel, 'Kim hak arıyorsa yanında olalım. Emekliyse emekli, astsubaysa veya emekli astsubaysa astsubay, emekçiyse emekçi, çıraklık mağduru veya staj mağduruysa onun, kademe bekleyenlerse onun, kim olursa onların arkasında olalım. Meydanları dolduralım. Anayasal hakkımız olan barışçıl yürüyüş, protesto ve toplantı hakkımızı kullanalım. Bu hakkı geri alanlarla mücadele ederek anayasamıza sahip çıkalım. Adım adım kazanalım. Adım adım yürüyelim. Bu yürüyüşümüze ayaklar katıldıkça, omuz verildikçe, kulaklar dediklerimizi işittikçe emin olun işçiler kazanacak. Emin olun çiftçiler kazanacak. Emin olun esnaf kazanacak. Emin olun emekliler kazanacak' diye konuştu.

'Örtülü Bir IMF Programı Uygulanıyor'

Enflasyon ve TÜİK verileri hakkında konuşan Özgür Özel, 'Emekli maaşı içinde, asgari ücret içinde enflasyon TÜİK tarafından hesaplanıyor. Zaten bu TÜİK, yaptığı hesaplamayla TÜİK, -Tayyip Erdoğan'ı üzmeyen istatistik kurumu- demek. Zaten rakamlar baştan yanlış' dedi. Enflasyon tahminlerine de değinen Özel, 'Bakın orta vadeli programda enflasyon tahmini yüzde 33’ken, 3 ay önce yüzde 36’ya, şimdi yıl sonu için yüzde 39’a revize ettiler. Her geçen gün beklentilerini yükseltiyorlar. Onlar 33 demişken aslında 60’larda olacağı belliydi. Şimdi onlar da umutlarını kaybetmeye başladılar. Buradan hepinize sesleniyorum. Hayat pahalılığıyla mücadele emeklinin, emekçinin, yoksulun sırtından yapılamaz. Bugün Türkiye'de bir IMF programı uygulanmaktadır. Örtülü bir IMF programı uygulanmaktadır. IMF hayalet gibi üzerimizde dolaşmaktadır. IMF ile anlaşsa 'memura zam yapma diyecek', yapmıyor. 'Emekliye zam yapma' diyecek, yapmıyor. Ve IMF'yle anlaşsan 'istihdam yapma, işe alma' diyecek. Almıyor ama adına bir tek IMF demiyor. Bu hayalet, bu gulyabani hep emeklinin penceresinde. Hep emekçinin penceresinde. Hep yoksulların kapısına dayanıyor. Mehmet Şimşek'e sesleniyorum. Gulyabani'ni al. Biraz da zenginlerin kapısına git. Biraz da zenginlerle uğraş. Yoksulun peşini bırak.' dedi.

İYİ Partili Bahadır Erdem CHP'ye katıldı: Nerede kalmıştık? İYİ Partili Bahadır Erdem CHP'ye katıldı: Nerede kalmıştık?

Özgür Özel Atanamayan Öğretmenleri Saraçhane’ye Çağırdı! Öğretmenler Ne Zaman Saraçhane'ye Gidiyor? Özgür Özel Atanamayan Öğretmenleri Saraçhane’ye Çağırdı! Öğretmenler Ne Zaman Saraçhane'ye Gidiyor?

Kaynak: Haber Merkezi