Gaziantep'te yaşayan ve ailelerinin onayını alamadıkları için evlenemeyen genç çift, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) başvurduktan sonra devlet büyüklerinin yardımıyla mutlu sona ulaştı.

İbrahim Doğan ve Esra Bağmacı, ailelerinin evliliklerine onay vermemesi üzerine çareyi devletin kapısını çalmakta buldu. İbrahim Doğan, iş yerinde çalışırken e-Devlet sistemi üzerinden CİMER'e başvurarak durumlarını bildirdi. CİMER'in yönlendirmesiyle Gaziantep İl Müftülüğü devreye girerek çiftin aileleriyle iletişime geçti ve tarafları ikna etti.

Bakan Güler: 'Beraber ortak çalışacağız' Bakan Güler: 'Beraber ortak çalışacağız'

Devlet Büyüklerinden Destek Geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, durumu öğrenir öğrenmez genç çiftin yanında yer aldı. Ailelerle bir araya gelerek çiftin ihtiyaç duyduğu çeşitli ev eşyalarını temin etti ve çifte altın hediye etti. Bu desteklerle çiftin evlilik yolunda önündeki engeller aşılmış oldu.

Mutlu Son

İbrahim Doğan, uzun bir uğraşın ardından devlet büyüklerinin yardımıyla nihayet istediği mutluluğa kavuştuğunu belirtti. Aile büyüklerinin sonunda ikna olduğunu ve şu an evli olduklarını ifade etti. Çift, devlet büyüklerine minnettarlık duyduklarını ve yaşadıkları bu güzel sürecin kendileri için çok değerli olduğunu vurguladı.

Kaynak: İHA