Borsa İstanbul'a halka arz olacak yeni bir şirket daha katılıyor. Enerji sektöründe faaliyet gösteren IC Enterra Yenilenebilir Enerji, Sermaye Piyasa Kurulu'na (SPK) halka arz başvurusu yaptığını duyurdu.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji, halka arz sürecinde toplam değeri 369.565.717 TL olan paylarını bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle sunacak. Şirketin halka açıklık oranı, halka arz sonrasında yüzde 20,03 olarak belirlendi.

Henüz şirketin BIST kodu ve halka arz fiyatı netleşmemiş durumda. Halka arz, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde gerçekleştirilecek ve T1-T2 bakiye kullanılamayacak.

Borsa İstanbul'da "Yıldız Pazar"da işlem görmesi planlanan şirketin, halka arz sonrasında talep toplaması önümüzdeki yılın ilk döneminde bekleniyor.

Ankara ve İstanbul'da konut fiyatları rekor artış gösterdi Ankara ve İstanbul'da konut fiyatları rekor artış gösterdi

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arz talep toplama tarihleri, Sermaye Piyasa Kurulu'nun onayının ardından belirlenecek. Ayrıca, halka arzda yatırımcılara kaç lot verileceği ve hangi bankalardan talep toplanacağı, SPK tarafından onaylanmış izahnamenin yayınlanmasının ardından netlik kazanacak.

Kaynak: Haber Merkezi