Borsa İstanbul, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında sekiz hisse için önleyici tedbir kararı aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

İhlas Gayrimenkul (#IHLGM.E) ve Tarkim (#TARKM.E) Payları İçin Kredili İşlem Yasağı:

Ekmeğe zam gelecek mi? Fırıncılar Federasyonu Başkanı açıkladı Ekmeğe zam gelecek mi? Fırıncılar Federasyonu Başkanı açıkladı

20/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında belirlenen önleyici tedbirler gereği, İhlas Gayrimenkul ve Tarkim payları kredili işlemlere konu edilemeyecek.

İz Yatırım Holding (#IZINV.E) Payları İçin Emir Paketi Tedbiri:

20/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar, İz Yatırım Holding payları, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Bu tedbir, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir.

IZINV Hisselerinde Devam Eden Tedbirler:

İz Yatırım Holding (#IZINV.E) hisselerinde halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri), emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca da devam edecek.

Kaynak: Nihat Saraç