Antalya'da Sanayide Kadın Eli Projesi ile Kadın İş Gücü Artıyor Antalya'da Sanayide Kadın Eli Projesi ile Kadın İş Gücü Artıyor

Antalya’nın başkenti Roma’da devam eden Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda, milli atlet Tuğba Danışmaz, üç adım atlamada Avrupa ikincisi oldu ve Türkiye rekoru kırarak olimpiyat kotası elde etti.

2023 Avrupa Salonu'nda altın madalya kazanan Tuğba Danışmaz, 2024 Avrupa Açık'ta da gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Roma Stadyumu'nda düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda, elemelerde 14.27 metre atlayarak finale yükselen Danışmaz, finaldeki ikinci atlayışında 14.57 metre ile Avrupa ikincisi oldu. Bu derecesiyle Paris Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan milli sporcu, kendisine ait olan 14.52 metre Türkiye rekorunu da kırmayı başardı.

Tuğba Danışmaz, 14.57 metre atlayarak gümüş madalya kazanırken, altın madalyayı 14.85 metre atlayan İspanyol Ana Peleteiro-Compaore, bronz madalyayı ise 14.43 metre ile Fransız Ilionis Guillaume kazandı.

Fatih Çintimar'dan Tebrik Mesajı

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Tuğba Danışmaz’ın çok değerli ve başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, 'Tuğba Danışmaz çok değerli ve başarılı bir sporcumuz. Çok başarılı bir yarışma çıkardı, rekor, madalya ve kota alarak hepimizi gururlandırdı. Sporcumuzu ve antrenörlerini kutluyor, ülkemiz adına teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi