Tarih boyunca Türk Milleti tarafından kurulan tüm devlet ve devlet liderlerini o dönemin şartlarını dikkate alarak övgü ve eleştirimi tarafsız bir yurttaş olarak, ülkemin bağımsızlığı, milletimin refahı ve geçmiş Tarih'ini manevi duygularından uzak tarafsız bir şekilde tahlil ederek akıl süzgecinden geçirmek suretiyle yazmaktan başka bir amaç taşımamaktayım.

Bu nedenle yazdıklarıma başka anlam yükleyerek şuraya veya buraya çekilmesi tarihin tozlu raflara kaldırılan gerçekleri değiştirmez.

Yahudilere ilk toprak satan kişi, Osmanlının şanlı Paşa'sı Abdülhamit'tir.

Filistin topraklarını Yahudilere peşkeş çeken dedeniz Abdülhamit sayesinde ilk Yahudi devleti kuruldu.

Haberiniz var mı? 

Peki Osmanlı Padişahı Abdülhamit'in Yahudilere devlet nişanı taktığını da biliyor musunuz? 

Bilmezsin tabi. Çakma Osmanlı dizileri ile seni böyle uyuttular! 

Osmanlı’nın doğru şeyler yaptığı kadar yanlış işlerde yaptığını öğrenmeniz için tarafsız kalmak şartıyla tarihi kitapları tarafsız yazarların eserlerinden okumamızı öneririm.

Tüp ve benzin kuyruğunda bekliyoruz diye şikâyet edenler, şimdi et ve ekmek kuyruğunda sabahın soğuğunda öğlen saatlerine kadar bekleyen emeklilerin bazıları kalp krizinde öldüğünü duydunuz mu? 

Güvendiğiniz çakma Müslümanlar, Türk topraklarını Araplara, Yahudilere ve sizin düşünce ve deyiminizle “Gavurlara” parsel parsel sattıklarını farkına değil mısınız? 

Din kardeşleri yalı, villa, bina, han, hamam, tank, tüfek, uçak alıp holding leşilerken sen kiranı dahi ödeyemediğinin sebebini bilmeyecek kadar saf olamazsın? 

Saray da paşalar gibi, dışarda krallar gibi yaşayan biri olmadığınıza göre kayıp edecek ne hırkanız ne şalınız ne de tacınız var.

O zaman bu korku neden?

Yaşanılacağı Dünya’da Paşa ve Kral’a kül ve köle olmak zorunda mısınız? 

Hatay’da deprem nedeniyle aç ve açıkta kalanların derdine çare aranmazken, Aya 55 Milyonluk otobüs bileti alınmış sıradan bir yolculuk sizce “İtibardan tasarruf edilmez” demek mi? 

Diyanet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Efendi 35 ile 45 milyarın sahibi olarak yaşamını ihtişam, san ve şöhret içinde geçirmesi nedeniyle hiç mi rahatsız olmazsınız?

Dolar’ın 35 Lira’ya gelmesinin sebebi Aziz Nesin mi? 

Semt pazarcılardan arta kalan çöplerden çocuklarını beslemeye çalışanlarının durumundan haberiniz var mı? 

Yokluk ve yoksulluk içinde, ülkeyi kuran, kurtaran, Cumhuriyeti kurucusu Atatürk tarafından bin bir zahmet ve eziyetle kurduğu 186 fabrika ve diğer kuruluşları “babalar” gibi sattığını biliyor musunuz? 

Seçimlerden önce halka hitap ederek “Bunlara öyle bir çakalım ki bir daha akılları başlarına gelmesin” diyen liderimiz öyle bir tokat yedi ki pusulası halen fırıldak gibi dönmeye devam ediyor.

Dar gelirli Türkiye yurttaşı et ve ekmek kuyruğunda sabahlarken, Çanakkale'de şehit olan, sakat kalanların torunları işsiz, güçsüzken, Suriyeli, Afganlı, Sudanlı neden sokaklarda “şeriat gelsin” diye bağırıyor hiç düşündünüz mi?

Aç ve açıkta kalan, çocuğunun karnını doyurmayan, iş bulamayan, ektiğini satamayan, sattığıyla da emeğinin karşılığını alamayan, yığınlarla insanlarımız hala “elhamdülillah” diyor ve “Şükür” diyorsa bu durumda olanların uyanması için değil 100 yıllık Cumhuriyet, 1000 yıl daha beklemememiz gereke bilir.