'Bana Yeni Bir Popo Lazım' adlı çocuk kitabı serisine ebeveynlerden tepki! Uzmanlar ne diyor? 'Bana Yeni Bir Popo Lazım' adlı çocuk kitabı serisine ebeveynlerden tepki! Uzmanlar ne diyor?

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma ilçesinde hayata geçirilen Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi (ÇKSM), görkemli bir törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çocuklar için yeni projeler üreteceklerini vurgulayarak, "Bugüne kadar 90 bin çocuğumuz Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimizden faydalandı. Amacımız, ailelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri bir eğitim yuvası oluşturmak" dedi.

13 Eylül Parkı'nda Yer Alan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma'nın 13 Eylül Parkı içerisinde inşa edilen Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün de katılımıyla düzenlenen törenle resmi olarak açıldı. Açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı ve daha sonra halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Soma Cksm Torenle Acildi

Çocukların Eğitimine Destek: 90 Bin Çocuk Merkezlerden Faydalandı

Açılış konuşmasında Başkan Ergün, "Manisa'mızda 3 dönemdir hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. 1060 büyük projeyi hayata geçirdik ve çocuklarımızı, yaşlılarımızı, engelli vatandaşlarımızı ve kadınlarımızı unutmadık" şeklinde konuştu. Çocukların geleceğin teminatı olduğunu vurgulayan Ergün, "Sağlıklı, mutlu ve yetenekli bireyler olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. İlimiz genelinde 19 adet Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa ettik ve bugüne kadar yaklaşık 90 bin çocuğumuza hizmet sunduk" dedi.

çksm törenle açıldı

Yeni Projeler Yolda: Çocuklar İçin Kreş ve Bakımevleri

Başkan Ergün, gelecekte de çocuklar için yeni projeler üreteceklerini belirterek, "Özel gereksinimleri olan 4-12 yaş arası çocuklarımızın da eğitim alabilmesini sağlayacağız. Ailelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri bir eğitim ortamı oluşturmak önceliklerimiz arasında. Ayrıca çocuklarımıza okul öncesi eğitim sağlamak için yeni kreşler ve bakımevleri açmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. Soma ilçesinde hayata geçirilecek olan bu yeni kreşlerde etkinlik sınıfları, spor ve dans stüdyoları, müzik, robotik kodlama, görsel sanat atölyeleri ve performans amfileri gibi imkanlar bulunacak.

Başkan Ergün: "Herkesi Seviyoruz, Hizmetimize Devam Edeceğiz"

Başkan Ergün, "Çocuklarımızı seviyoruz. Bu güzel şehirde yaşayan herkesi seviyoruz. Yeni dönemde de sizlere en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı. Ardından Soma Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi dualarla açıldı ve çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Ergün, onlara top ve kırtasiye seti hediye etti.

Kaynak: İHA