Modern doğaçlama tiyatro hareketi Mahşer-i Cümbüş, Antalya'daki sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

26 Şubat'ta saat 20.00'de Antalya Devlet Tiyatrosu Haşim İşçan Kültür Merkezi'nde sahne alacak olan Mahşer-i Cümbüş, 20 yıllık birikimiyle tiyatro severlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Mahşer-i Cümbüş Nedir? 

2001 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından hayata geçirilen Mahşer-i Cümbüş, tiyatro dünyasına 2001 yılı Mayıs ayında adım attı. Aynı yılın Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe'de sahne almaya başlayan ekip, 'Tiyatro Sporu' gösterileriyle dikkat çekti.

Mahşer-i Cümbüş, 2003 yılında İstanbul'a taşınarak faaliyetlerini İstanbul'da sürdürdü. Ankara ve İstanbul'un yanı sıra birçok ilde sahne alan ekip, Modern Doğaçlama Tiyatro'nun öncüsü olarak Türkiye'de adını duyurdu. 'Tiyatro Sporu'nu Türkiye'de ilk kez seyirci ile buluşturan Mahşer-i Cümbüş, kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi olan 'Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi'ni açtı. Bugüne kadar 2000'ün üzerinde 'Tiyatro Sporu' ve 300'ün üzerinde 'Beyin Fırtınası' gösterisi gerçekleştirdi.

Devlet Tiyatroları Dünya Tiyatro Günü İçin 38 Oyunu Ücretsiz Sahneleyecek Devlet Tiyatroları Dünya Tiyatro Günü İçin 38 Oyunu Ücretsiz Sahneleyecek

Anında Görüntü Show

Mahşer-i Cümbüş, 2007 yılında Türkiye'nin ilk doğaçlama şov programı olan 'Anında Görüntü Show'u ekranlara taşıyarak Türk televizyonlarında yeni bir dönemin başlamasına öncülük etti.

Burda Olan, Burda Kalır gösterisi Antalya'ya geliyor Burda Olan, Burda Kalır gösterisi Antalya'ya geliyor

Kaynak: Haber Merkezi