Klasik bale dünyasının eşsiz eserlerinden biri olan ‘Giselle’, Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 14 Mayıs akşamı son kez perde açacak.

‘Giselle’ Bale Eseri ve Sahnelenme Tarihi

Romantik bale türünün en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen ‘Giselle’ balesi, izleyicilere büyülü bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Eser, 14 Mayıs 2024 Salı akşamı saat 20.00’de Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde son kez sahnelenecek.

2024 Polis Tayinleri Ne Zaman Yapılacak? Polis Tayinleri Açıklandı mı? 2024 Polis Tayinleri Ne Zaman Yapılacak? Polis Tayinleri Açıklandı mı?

Eserin Müzikleri ve Koreografisi

Adolphe Adam’ın unutulmaz müzikleriyle kulaklarda iz bırakan bu eşsiz eserin imza koreografisi Jean Coralli ve Jules Perrot’a ait. Kalbi kırık bir genç kızın mistik hikayesini anlatan Giselle, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Ayşe Fidanlık tarafından sahneye konuluyor.

Eserin Dekor, Kostüm ve Işık Tasarımı

Eserde dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarını Orkestra Şefi Pavel Petrenko yönetirken, eserin başkemancısı Sibel Aydın olacak.

Eserin Konusu ve Başroller

Aşk, ihanet ve bağışlama temaları unutulmayan bir baş yapıta dönüşüyor. Eserin başrollerinde Rina Murata (Giselle), Mehmet Batur BÜKLÜ (Albrecht) Burak Özbek (Hilarion), Milina Fidan Özbek (Myrtha), Haruna Takeda ve Kaname Noi (Köy Pas De Deux) dans ediyor.

Bilet Bilgileri

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan sezonun son yetişkin eseri ‘Giselle’ balesinin biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuştur. Biletler, Antalya Opera ve Balesi Gişesi’nden; hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesi’nden; her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Kaynak: Antalya Devlet Opera ve Balesi/Bülten