Kışla köyü, 15 yıl önce cinlerin yerleştiği söylentileriyle terk edildi; ancak bu köyde 5 yıldır tek bir aile yaşamaya devam ediyor.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bulunan Kışla köyü, 15 yıl önce köye cinlerin yerleştiği söylentileri üzerine köylü tarafından terk edildi. Ancak bu köyde 15 yıldır terkedilmiş halde sadece Gültekin ailesi yaşamaya devam ediyor. Söylentilere rağmen beş yıldır köyde yaşayan Tülay Gültekin, "Burası 10 veya 15 yıldır boş bir halde bulunuyor. Köyün neden terk edildiğini bilmiyorum. Bu köyün cinli olduğunu söyleyerek insanları korkutuyorlar. Aslında öyle bir şey yok. Ben burada 5 yıldır yaşıyorum, söylentilere dair hiçbir şey görmedim" dedi.

Köyü Cinler Bastı Result

Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 22 Şubat 2024 Perşembe Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 22 Şubat 2024 Perşembe

Köyü Cinler Bastı5 Result

Esnaflık yapan Mehmet Bardak ise köyle ilgili söylentilerin hala devam ettiğini belirterek, "Geçmişte burada 20 hane yaşıyordu, hepsi burayı terk etti. Şu an tamamen boş kaldığı için harabe bir şekilde yok oluyor. Halk arasında dolaşan söylentiler devam ediyor. Köyün yanından geçen yol Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlanıyor. Kimse buraya gelip gitmiyor, köy tamamıyla terkedilmiş durumda" dedi.

Köyü Cinler Bastı4 Result

Köyü Cinler Bastı3 Result

Köyü Cinler Bastı2 Result

Köyü Cinler Bastı6 Result

Köyü Cinler Bastı8

Köyü Cinler Bastı7

Kaynak: İHA