Konyaaltı Kadın Oyunları Festivali, 6-10 Mart tarihleri arasında seyirciyle buluşuyor. Kadınları konu alan tiyatro oyunlarının yer aldığı bu festival, Türkiye’nin ve Avrupa’nın kadın temalı tek tiyatro festivali olma özelliği taşıyor.

4. Kadın Oyunları Festivali

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan festival, Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Festival, sadece bir sanat etkinliği olmanın ötesinde, bir sosyal sorumluluk projesi olarak Türkiye’nin önde gelen kültür etkinlikleri arasında yer alıyor.

Ücretsiz Gösterim

Festival programında; Ben Rosa Luxemburg, Mavi Müzikhol, Şatonun Altında, Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi, Disko Topu, Bir Tatlı Kaşığı Çamur ve Uysal Kadın adlı oyunlar yer alacak. Festival boyunca bütün gösterimler ücretsiz olacak.

Coquette Akımı: Romantizmi ve Feminenliği Yansıtan Yeni Moda Trend Coquette Akımı: Romantizmi ve Feminenliği Yansıtan Yeni Moda Trend

Festival direktörü Hasan Aldemir, oyunların seçiminde titiz bir çalışma yürüttüklerini ve kadın konusunu nitelikli bir şekilde ele alan tiyatro oyunlarını seçtiklerini belirtti. Aldemir, “Festivalimiz nitelikli bir tiyatro izleyicisine ulaşmıştır. Bundan son derece mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Esen’den Davet Var

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en önemli festivallerinden birine ev sahipliği yapacak olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Esen, “Festivalin kadın teması üzerine kurul olması çok anlamlı. Ücretsiz olarak sahnelenecek oyunlarımıza bütün tiyatroseverler bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten