İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, DEAŞ terör örgütüne karşı düzenlenen "Kahramanlar-46" operasyonlarında 9 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen başarılı operasyonlarda 28 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, bu operasyonların aziz milletin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlere göz açtırmama kararlılığının bir göstergesi olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı, operasyonların koordinasyonunun Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından sağlandığını ifade ederek, Türkiye genelinde gerçekleşen operasyonlarda şu illerde toplam 28 DEAŞ şüphelisinin yakalandığını açıkladı: Sakarya, Denizli, Ankara, Adana, Düzce, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve Yalova.

Kocaeli'de Süpermarket Saldırısı Kamerada: Evli Çift Silahlı Saldırıya Uğramıştı Kocaeli'de Süpermarket Saldırısı Kamerada: Evli Çift Silahlı Saldırıya Uğramıştı

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda Sakarya'da 3, Denizli'de 2, Ankara'da 3, Adana'da 4, Düzce'de 1, Bursa'da 5, Gaziantep'te 2, İstanbul'da 7 ve Yalova'da 1 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Ayrıca operasyonlar sırasında yapılan aramalarda çok miktarda döviz ve Türk Lirası'na el konulduğunu belirtti. Bakan Yerlikaya, operasyonları düzenleyen güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz, son terörist etkisiz hale getirilince kadar kararlılıkla devam edecek" şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: İHA