Özel Günler

Plajlar tıklım tıklım

Antalya’nın Alanya ilçesinde sıcak ve güneşli havayı fırsat bilen tatilciler soluğu plajlarda aldı

Plajlar tıklım tıklım

Plajlar tıklım tıklım

    Güneşi fırsat bilen yerli ve yabancı tatilciler, soluğu ilçenin dünyaca ünlü Damlataş, Kleopatra ve Keykubat plajlarında aldı. Hava sıcaklığının 29 derece, deniz suyu sıcaklığının 24 derece, nem oranının ise yüzde 63 ölçüldüğü ilçede tatilciler deniz keyfi yaptı. Bazı turistler kumlarda güneşlenirken, bazıları da müzik dinleyip kitap okudu. Sahilde yürüyen çiftler, deniz yataklarıyla açılarak güneşlenen turistler ve kumsalda oynayan küçük çocuklar renkli görüntüler oluşturdu. Bazı tatilciler ise teleferiğe binerek Alanya'nın doğal güzelliklerini kuş bakışı seyretme fırsatı buldu.

 

“TÜRK İNSANI ÇOK CANA YAKIN”

    Sırbistan’dan Alanya’ya tatile geldiğini söyleyen Jelena Zlojutro, ilçenin çok güzel olduğunu belirtti. Zlojutro, “Alanya’yı çok beğeniyoruz. Yaklaşık üç ayda bir Alanya’ya tatile geliyoruz. Türk insanı çok cana yakın ve çok misafirperver. Buraya her zaman da gelmeye devam edeceğiz. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ederim” dedi.

     Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, ilçede sıcak havanın etkisini önümüzdeki günlerde de sürdüreceğini bildirdi. (İHA)

 


Yorum Yap