Özel Günler

“Bu süreçte baroların yanındayız”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yayınlamış olduğu tartışmalı genelgeyle ilgili Antalya Barosunun bugün açtığı iptal davası sürecinde baroların yanında olacaklarını söyledi

“Bu süreçte baroların yanındayız”

“Bu süreçte baroların yanındayız”

     Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz sosyal medya hesabından dün “Beyanımdır” diyerek yaptığı açıklamada tepki çeken Emniyet Genelgesiyle ilgili, “Polisin herhangi bir insana, hukuka, insan onuruna aykırı davrandığını görürsem, bedeli ne olursa olsun kayıt altına alacağım, alınan kayıtları paylaşacağım ve adaletin tecelli etmesi için sonuna kadar çalışacağım” dedi.

 

"GENELGE DOĞRU DEĞİLDİR"


    Başkan Cengiz yaptığı açıklamayla ilgili şunları söyledi: “Bu konuyla ilgili barolar ülke genelinde harekete geçmiş durumda. Tavrımızı ortaya koyma noktasında bir açıklama yaptım. Bu hukuki bir konudur. Baroların bu işi yapıyor olması yeterlidir. Bu işin kanunla düzenlenmesi gerektiğine inanıyorum. Yapılan açıklamalarda İç İşleri Bakanlığı’nın değil, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün genelgesidir deniyor. Dolayısıyla kendi içinde tutarsız, çelişkili açıklamalar yapılıyor. Bu da ülkenin geldiği durumu gösteriyor. Genelge doğru değildir. Bu süreçte bizde baroların yanındayız.”

 

Fadime Yiğit


Yorum Yap