Antalya’nın merkezinde bulunan Atatürk Devlet Hastanesi’nin yıkılıp yıkılmayacağı konusu yıllardır tartışılıyordu. Ancak Ankara’dan gelen bir heyetin yaptığı incelemeler sonucunda, hastanenin yıkılmayacağına karar verildi. Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen, Akdeniz Gerçek’e yaptığı açıklamada, 500 yataklı yeni bir hastane yapılacağını ve binanın yapım aşamasında sağlık hizmetlerinin aksamadan devam edeceğini belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 04 26 Saat 14.15.06 46507D86

Yeni Hastane Yapımı 

Uzun süredir tartışmalara neden olan Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nin yerine modern bir tesis yapılacağı, Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen tarafından da doğrulandı. Ankara’dan gelen heyetin yaptığı incelemeler sonrasında, yıllardır konuşulan yeni hastane yapımı ile ilgili sürecin başlatıldığı öğrenildi.

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde yıkım iddiası yeniden alevlendi! Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde yıkım iddiası yeniden alevlendi!

İl Sağlık Müdürü’nün Açıklamaları 

Antalya’ya 56 yıldır hizmet veren Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde halen 365 hasta yatağı, 14 ameliyathanesi, 1 doğumhanesi, 5 II. Seviye yoğun bakım ünitesi ve 19 III. seviye yoğun bakım yatağı ile 6 farklı yerleşkede sağlık hizmeti sürerken, hastanenin geleceği konusunda karar için Ankara’dan bir heyet geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla çalışmaların sürdüğünü belirten İl Sağlık Müdürü Ekingen, sürecin devam edeceğini aktardı.

Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek! Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek!

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Yıkılıyor Mu? Heyet Gelecek Mi? Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Yıkılıyor Mu? Heyet Gelecek Mi?

Riskli Blokların Belirlenmesi

 İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, “Yeni bina çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık hizmeti ile birlikte yeni hastanemizin inşaatını bir arada yapmak için planlama yapıyoruz. Öncelikle riskli blokları belirleyip düzenleme yapacağız” ifadelerini kullandı.

İnşaatın Başlama Tarihi

 İnşaatın ne zaman başlayacağı ile ilgili soruya Ekingen, “İnşaat başlama, yıkım, yatırım kabulü, proje, ihale süreçlerinden sonra bakanlığımızca yapılacak. Süreç bu şekilde ilerleyecek, tabi bu arada sağlık hizmetini aksatmadan yapmaya çalışacağız. Kısmi bloklarda sağlık hizmeti devam edecek, durmayacak” ifadeleri ile sürecin sürdüğünü ve ilerleyen dönemlerde tarihlerin kesinleşeceğini aktardı.

Bakanlığa Yatırım Teklifi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün 2024 Yatırım Programı’nda Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nin yer almadığı bilinirken, Ekingen, “Yatırımlar Genel Müdürümüz yerinde inceleme yaptı ve bu doğrultuda hızlı reaksiyon ile yatırım programına teklifini yaptık” diyerek Bakanlığın uygun görmesi halinde Atatürk Devlet Hastanesi’nin yatırım programına dahil edileceğini aktardı.

Whatsapp Görsel 2024 04 26 Saat 14.15.05 F310Ae42

Editör: Kamer Durdu