PANDEMİ GÖLGESİNDE 1 TEMMUZ

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 94.yılı Antalya'da kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlarken, ardından Antalya Liman Başkanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Başkanlığı ve TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanlığı temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

PANDEMİ GÖLGESİNDE 1 TEMMUZ

PANDEMİ GÖLGESİNDE 1 TEMMUZ

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören protokol üyeleri Kaleiçi Yat Limanı'ndan hareket eden Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bot ile denize açıldı. Protokol Üyeleri burada Liman Başkanlığı tarafından hazırlanan çelenk denize bıraktı. Bu arada Port Akdeniz’e bağlı tankerler sirenlerini çaldı ve su gösterisi yaptı. 

Atatürk Anıtı'na çelenk koyma ve Denize çelenk atma törenine Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Deniz Mülki Amiri Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Cem Oğuz, Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanı Sezai  Özkurt ve Eğitim Komutanı Kamil Ömer Erselcan, Liman Başkanı Mustafa Yılmaz, Muratpaşa Belediye Başkanı Yardımcısı Hüseyin Sarı, Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Ünver de katıldı. 

Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin yaptığı açıklamasında pandemi nedeniyle buruk ve sessiz bir tören gerçekleştirdiklerini belirtirken, tüm denizcilerin bayramını kutladı. Başkan Ahmet Çetin “ Bu yıl Denizcilik ve Kabotaj Bayramımızı pandemi gölgesinde biraz buruk ve sessiz kutluyoruz.  94.yılını kutladığımız Denizcilik camiamızın ve tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum”dedi. 

İHA

                                         


Yorum Yap