Taş: Yargıdan döner

AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muratpaşa Belediyesi'nin kamu alanlarını satmaya çalıştığını iddia ederek, bu konunun encümende çözülmesi durumunda kararın mahkemeden döneceğini kaydetti.

Taş: Yargıdan döner

Taş: Yargıdan döner

AKP Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, cuma günü Büyükşehir Meclisi'nde, Muratpaşa Belediyesi'nin özel şahıslarla ortaklığı bulunan kamu alanlarına yönelik imar düzenlemesine gruplarının neden 'hayır' oyu kullandığını basın toplantısıyla anlattı. Toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, il yönetimi, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, AKP'nin Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri katıldı. İbrahim Ethem Taş, cuma günü belediye meclisinde önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. Partisinin ilkesel duruşu gereği, Muratpaşa Belediyesi Meclisi'nin kararına gruplarının 'hayır' oyu kullandığını belirten Taş, "Muratpaşa bölgesinde bir kamu arazisinin ticari alana çevrilip satışına ilişkin belediyenin bir kararı vardı. Karar 2 aydır gündemimizde. Bizim Büyükşehir Meclisi İmar Komisyonu'ndaki 3 üyemiz de ret oyu kullanmıştı. Bizim bu konuda ret oyu kullanacağımız belliydi. Buna rağmen birileri konuyu ısıtıp meclise getirdi" dedi.

‘ŞOV YAPMA PEŞİNDE'

Taş, 8 Şubat 2016 tarihinde Kepez'deki bir alanın ticari alana çevrilmesine yönelik Kepez'den gelen karara da Büyükşehir Belediye Meclisi'nde hayır oyu kullandıklarını açıkladı. Taş, "Kepez Belediyemiz o arsa ile ilgili 11 milyon lira kamuya para ödemişti. Muratpaşa Belediyesi'nin getirdiği benzer konudaki bu karara ret oyu kullandığımızda birileri feryat figan ediyor. 2016 yılında Büyükşehir bizdeyken aynı konuda kamunun menfaati gereği duruşumuzu net olarak gösterdik. Bazıları bu olay üzerinden şov yapma peşinde" diye konuştu.

'KAMU ALANLARINI SATIP..’

Muratpaşa Belediyesi'nin kamu alanını satmaya çalıştığını belirten Taş, "2 milyar liralık borç yükü edebiyatı yapıyorlar. Bu Türkiye'deki bütün belediyelerin borcu mudur? Bu rakamı nasıl hesaplamış? Kamu alanlarını satarak ticari merkezlere dönüştürerek borçlarını ödeyecekse belediye başkanımızın o makamda durmasına gerek yok. Proje üretmeleri gerekiyor. Vergi gelirleri var. Beyaz Dünya'nın orada çok güzel bir alanı satmış, AVM'ye çevirmişsiniz. Falez Parkı'nı hala hayata geçirmemişsiniz. Muratpaşa Belediyesi 1999 yılından beri CHP'de ama burası halen mahkemelik. Birilerine rant kazandırmak için işlem tesis etmeye gerek yok. 19 ilçe başkanı ile görüşüyorum. HDP dışındaki milletvekilleri ile görüşüyorum. Biz milletin menfaatine gelecek her konuda AK Parti grubu olarak düşünmeden imzamızı atarız" diye konuştu.

KARAR MAHKEMEDEN DÖNER

Bu konunun encümende çözülmesi durumunda kararın mahkemeden döneceğini belirten Taş, son çare olarak buna sarılabileceklerini, kamu vicdanının encümen kararını yerin dibine sokacağını kaydetti. Mecliste bu karara MHP grubunun da hayır oyu kullanmasını değerlendiren Taş, komisyondaki üyenin 'evet' demesi sonrasında MHP grubunun olumlu oy vermek demek durumunda kaldığını aktardı. DHA


Yorum Yap