Krizden en çok biz etkilendik

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMO) Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, son dönemde dövizin ve borsanın ciddi anlamda dalgalanması ile ekonomide yaşanan kötü gidişin en çok kendi meslektaşlarını etkilediğini söyledi.

Krizden en çok  biz etkilendik

Krizden en çok biz etkilendik

TAHSİLAT ORANIMIZ DÜŞTÜ

Akdeniz GERÇEK’e konuşan ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun iç açıcı olmadığını belirterek, “Özellikle üyelerimizin büyük bir çoğunluğu uzun zamandan beri mükelleflerinden para almakta zorlanıyor. Hatta ‘çok zorlanıyorlar’ bile diyebiliriz. Tahsilat oranımız neredeyse yüzde 10’lara yüzde 15’lere düştü. Bunu üzerine basarak söylüyorum, ekonomik krizden en çok etkilenen kesim, meslek camiası olarak bizleriz. En azından biz öyle görüyoruz” dedi.

BU ÜLKE HEPİMİZİN

Emrullah Tayfun Çavdar, ülkenin istikrara kavuşması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğinin altını çizerek, “Bu ülke hepimizin. Dolayısıyla krizin faturasını sadece halka ödetmemek lazım. Artan hayat pahalılığı ve faturalar zaten halkımızı yeteri kadar zorluyor. Esnaf, emekli ve asgari ücretli evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Dolayısıyla dövizin ve borsanın ani yükselmesi ve inmesinden ziyade biz daha çok ülkenin istikrara kavuşması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap