Kahreden karar

Komşusunun 5 yaşındaki kızına cinsel istismar suçuyla yargılanan ve 15 yıla kadar hapsini istenen S.S.Y. beraat etti. Beraat kararı, aile yakınlarını kahretti.

Kahreden karar

Kahreden karar

Kahreden karar

 

Komşusunun 5 yaşındaki kızına cinsel istismar suçuyla yargılanan ve 15 yıla kadar hapsini istenen S.S.Y. beraat etti. Beraat kararı, aile yakınlarını kahretti.

 

-----

Komşusunun 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar suçuyla dava açılan S.S.Y’ya dün mahkeme beraat kararı verdi. Davaya Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği UCİM Başkanı Saadet Özkan ve UCİM Antalay Koordinatörü Arzu Arıcı katıldı. Dava sonunda basın açıklaması yapacaklarını söyleyen Özkan, üzüntüden kelimeleri bir araya getiremedi. Duygularını açıklamaya çalıştı ancak gözyaşları buna engel oldu.

 

ADALET YEKİNİ BULACAK

Dava sonunda UCİM Başkanı Saadet Özkan, duygularını dile getirmekte zorlandı. Davanın bitmediğini sonuna kadar savaşacağını adaletin yerini bulacağını belirtti. Özkan, “Biz çocukları koruyalım diye yollara çıkıyoruz ama beraat kararı geliyor. Bir üst mahkemeye neyse gidilecek artık. Gözyaşlarını dindirelim diyoruz çocuklar güvende olsun diyoruz ama karşı taraftan sevinç çığlıkları duyuyoruz. Çocuklarımıza vatanımıza sahip çıkalım diyoruz çıkamıyoruz. Cumhurbaşkanı'nın açıklaması duyuyoruz, düzelecek diyoruz düzelmiyor. Artık çocuklara sahip çıkalım. Anneler, çocuklar ağlamasın diyoruz ama ağlıyoruz ağlamaların önüne geçemiyoruz” dedi.

CUMHURBAŞKANI DUY ARTIK DUY

Saadet Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Çocuk beni aradı ‘bana inanmıyor musunuz’ diye sordu. ‘Mahkemeye ben çıkıp kendimi savunayım’ dedi. Artık değiştirelim, çocukların sesini duyalım. Artık bu acılara son bulduralım. Çocuk umutlanmıştı söz verdik ama sözümüzü tutamadık. Yüce adalete inancım sonsuz. Adalet yerini bulacak ve peşini bırakmayacağız. Lütfen medya sesimizi duysun duyursun. Duy sesimizi Cumhurbaşkanı duy artık duy. Konuşamıyorum çünkü mahkeme kapılarında geziyoruz önüne geçemiyoruz. Lütfen artık çocuk mahkemelerini kurun bu konuda uzman insanlar çocuklara dokunsun. Yüreğimiz yangın yeri bu yangını söndürsünler.” SENEM KÖR


Yorum Yap