Mia Khalifa, Bella Hadid, Dua Lipa ve Haniye'nin Öldürülmesi İçin Çağrı Yapan Şarkı! İsrail’in En Çok Dinlenen Şarkısı Mia Khalifa, Bella Hadid, Dua Lipa ve Haniye'nin Öldürülmesi İçin Çağrı Yapan Şarkı! İsrail’in En Çok Dinlenen Şarkısı

Ukrayna'da bir mahkeme, Tarım Bakanı Mykola Solsky'nin "yolsuzluk" şüphesiyle gözaltına alınmasına karar verdi. Bakanın, devlete ait 7 milyon dolar değerinde bir arazinin yasa dışı satın alınmasına karıştığı iddia ediliyor.

Solsky, tarım bakanı olmadan önceki olaylarla ilgili olan iddiaları reddetti. Ancak, istifa etmesine rağmen meclis istifasını değerlendirene kadar teknik olarak görevinde kalmaya devam edecek.

Zelenski Döneminde İlk Şüpheli Bakan

44 yaşındaki Solsky, Devlet Başkanı Volodimir Zelenski döneminde bir yolsuzluk davasında adı şüpheli olarak adı geçen ilk bakan oldu. Savcılar, Bakan Solsky'ye yöneltilen suçlamaların 12 yıla kadar hapis cezası getirebileceğini belirtti.

Solsky 24 Haziran'a Kadar Gözaltında Kalacak

Mahkeme, Tarım Bakanı Solsky'nin 24 Haziran'a kadar gözaltında kalacağını bildirdi. Solsky'nin davası yakından izlenmeye devam ediyor.

Kaynak: Kardelen Özdemir